Strona główna Sport Czternasty Bieg Niepodległości w Świdnicy

Czternasty Bieg Niepodległości w Świdnicy

0

Już po raz czternasty 11 listopada rekreacyjnym biegiem ulicami świdnickiej starówki uczczone zostanie Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku dla uczestników wydarzenia przygotowano 1200 pamiątkowych medali.


Zgłoszenia do biegu i wydawanie opasek uprawniających do odebrania medalu na mecie odbędzie się w dniu biegu w świdnickim Rynku. Od godziny 11.00 w kilku punktach na biegaczy będą czekali harcerze z Komendy Hufca ZHP Świdnica. Start w Rynku przy Wieży Ratuszowej punktualnie o godzinie 12.00. Na uczestników czeka trasa o długości okrążenia 1250 metrów: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Aby odebrać medal,  należy pokonać trasą przynajmniej jeden raz, bardziej ambitnym i wysportowanym organizatorzy proponują wykonanie dwóch, trzech lub maksymalnie czterech okrążeń.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Miastem Świdnica, Powiatem Świdnickim, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Hufcem ZHP Świdnica.

/Informacja OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułWszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, dodatkowe linie autobusowe
Następny artykułKundelki ze schroniska pomaszerują do Rynku