Strona główna 0_Slider Ponad 20 zwierzaków w nowych domach! Akcja „Dobra opcja to adopcja” trwa

Ponad 20 zwierzaków w nowych domach! Akcja „Dobra opcja to adopcja” trwa

0

Po raz pierwszy od wielu tygodni świdnickie schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest na zero. Tyle samo zwierząt, ile trafiło do placówki od początku października, znalazło nowe domy. Akcja „Dobra opcja to adopcja” przynosi dobry efekt. Kto jeszcze otworzy serce i dom? Schronisko ma kolejne plany!

Działające już ponad 5 lat schronisko przy ul. Pogodnej ma za sobą bardzo trudny czas wakacji, kiedy to liczba przyjęć psów i kotów rosła lawinowo, a chętnych do przygarnięcia zwierząt można było liczyć na palcach jednej ręki. Pracownicy i wolontariusze od lat promują adopcje, każdy zwierzak gotowy do oddania jest prezentowany na stronie schroniska, a przyszły opiekun może poznać charakter, stan zdrowia, upodobania przyszłego przyjaciela.

Strzałem w dziesiątkę okazała się kolejna akcja, zatytułowana „Dobra opcja to adopcja”. – Od 1 października do końca listopada każda osoba, która zdecyduje się na adopcję, otrzyma prezenty: smycz lub transporter vouchery do naszych partnerów (behawioryści, weterynarz, salon urody dla psów, fotograf) oraz gratisy w postaci smaczków i próbek karm – zachęcali organizatorzy. szeroka informacja o akcji, zaangażowanie wielu osób, w tym także kilku świdnickich samorządowców, przyniosło bardzo dobry efekt. W ciągu dwóch tygodni adoptowanych zostało 10 psów i 14 kotów. – Zdecydowanie chętniej adoptowane są koty. Mamy ich jeszcze ponad 50. W sumie wciąż w naszym schronisku jest około 150 zwierząt – mówi Adriana Kaszuba, prezeska Fundacji „Mam Pomysł” i kierowniczka schroniska. – Cieszymy się, że w tej chwili liczba przyjmowanych zwierząt równoważy się z tymi, które do nas trafiają, ale wciąż liczymy na kolejne adopcje.

By wspomóc akcję, Adrianna Kaszuba zaprasza 25 października o godz. 17.00 do siedziby organizacji pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy na wykład zatytułowany „Czy adopcja to dobra opcja?” – Kluczowym tematem będzie zapoznanie z tematem adopcji zwierząt, najczęściej pojawiających się problemów, konfrontacja faktów i mitów oraz przedstawienie procedur adopcji zwierząt ze świdnickiego schroniska. Podczas wykładu odbędzie się także promocja adopcji podopiecznych naszego schroniska. Znajdziecie tam także nasz sklepik z gadżetami, gdzie będzie można zakupić wszystkie nasze dostępne gadżety, wspierając tym sierściuchy z Pogodnej 3 – zachęca prezeska fundacji. Wstęp na wykład jest wolny, a schronisko zachęca do wcześniejszych zapisów poprzez wydarzenie na fb.

Na tym nie koniec. Nie każdy może zaopiekować się zwierzakiem w domu, ale można pomóc tym, które przebywają w schronisku. Na 22 października planowana jest doroczna akcja przygotowania placówki do zimy, a więc malowanie bud, kojców, porządkowanie terenu, drobne naprawy. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszyscy majsterkowicze zaproszeni są do udziału od godziny 10.00.

/asz/

Poprzedni artykułStworzyli najciekawsze wiersze obrazkowe. Konkurs festiwalu Cztery Żywioły Słowa rozstrzygnięty
Następny artykułInterwencja strażaków w centrum Świdnicy