Straż pożarna została zaalarmowana dzisiaj ok. 14.00 o zagrożeniu pożarowym w placówce bankowej, mieszczącej się u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodzkiej w Świdnicy.

– Otrzymaliśmy informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zgłoszeniu, dotyczącym wyczuwalnego w banku zapachu dymu. Na miejsce zostało skierowanych 5 zastępów – mówi asp. Paweł Szydłowski. Strażacy potwierdzili, że dym jest wyczuwalny, ale oględziny nie wykazały widocznego źródła pożaru. – Sprawdzamy przy pomocy czujników i kamer termowizyjnych pomieszczenia i szukamy źródła dymu – mówi zastępca oficera prasowego KP PSP w Świdnicy.
/red./


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Trybunalska-1-100x75.jpg)
![Jaroszów. Pożar butli gazowej w budynku mieszkalnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Jaroszow-pozar-butli-gazowej-2026.05.30-0-100x75.jpg)

