Strona główna Sport Piłka ręczna Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie

Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie

0

Po dwóch tygodniach przerwy piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wracają do walki o ligowe punkty. W sobotę, 22 października Szare Wilki czeka wyjazdowy pojedynek z SPR-em Gorzyce Wielkie.

Rywale niezbyt dobrze weszli w sezon i zdaje się, że dopiero zaczynają nabierać wigoru. Na razie mają na koncie komplet czterech porażek, ale powoli docierają się w nowym składzie, który krystalizuje się po zakończeniu gry przez kilku bardzo doświadczonych zawodników. Sympatycznej ekipie z przedmieść Ostrowa Wielkopolskiego życzymy jak najlepiej i worków pełnych punktów, ale jednocześnie mamy nadzieję, że swój marsz w górę tabeli rozpoczną dopiero po spotkaniu z naszym zespołem.

Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna przystąpią do meczu podbudowani pierwszym zwycięstwem w tym sezonie z ZEW-em Świebodzin i z apetytem na pierwszy wyjazdowy triumf w bieżącej kampanii. Cel jest absolutnie w zasięgu, ale jak zawsze wymaga pełnej koncentracji i determinacji całej watahy!

Będzie te czwarta konfrontacja obu zespołów w historii. Dotychczas raz zwyciężyli gracze z Gorzyce Wielkich, raz ŚKPR, a raz padł remis (po rzutach karnych zwyciężyli rywale). W tym sezonie najlepszymi strzelcami Gorzyc są: rozgrywający Marcin Przyszlak (29 bramek/3 mecze), Wojciech Błaszczyk (14/4) i skrzydłowy Michał Biegański (11/3). Tymczasem liderem strzelców świdnickiej drużyny (i całej ligi!) jest Michał Wojtala (36/4). Drugą strzelbą Szarych Wilków jest aktualnie Mateusz Redko (18/4), a trzecią Olgierd Etel (16/4).

Pojedynek SPR Gorzyce Wielkie – ŚKPR Świdnica rozegrany zostanie w sobotę, 22 października p godzinie 16.00. Z meczu w przeprowadzona zostanie relacja tekstowa i dostępna będzie na facebook’owej stronie ŚKPR-u. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut.

5. kolejka (22-23.10)
Grunwald Poznań – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Bór Joynext Oborniki Śląskie – GOKiS Kąty Wrocławskie
AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra – Wolsztyniak Wolsztyn
Olimp Grodków – Tęcza Folplast Kościan
ZEW Świebodzin – Siódemka Miedź Huras Legnica
SPR Gorzyce Wielkie – ŚKPR Świdnica
Trójka Nowa Sól – Real Astromal Leszno

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 3
Zwycięstwa Świdnicy: 1 (w Świdnicy)
Remisy: 1 (W Gorzycach Wielkich)
Zwycięstwa Gorzyc Wielkich: 1 (1 w Świdnicy)
Bilans bramek: 93:95

2021/22 – I liga
ŚKPR Świdnica – SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 32:30 (17:17)
Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – ŚKPR Świdnica 31:31 (16:13) k. 5:4

2019/20 – II liga
ŚKPR Świdnica – SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 30:34 (13:15)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułMiejski Dom Handlowy przejdzie remont? Padł wniosek o przeznaczenie na ten cel 3 mln złotych
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]