Strona główna Kultura Osiedle Młodych z nową siedzibą filii biblioteki. Trwa przeprowadzka

Osiedle Młodych z nową siedzibą filii biblioteki. Trwa przeprowadzka[FOTO]

0

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy jest zamknięta od 3 października. Obecnie trwa przeprowadzka do nowej siedziby, która znajduje się po sąsiedzku – na ul. Słobódzkiego 19 – w nowym budynku TBS (dawniej lokalizacja pawilonu handlowego Domos).

Przed nami wielka przeprowadzka. Wszystkie wypożyczone zbiory, będą miały przedłużony termin zwrotu, do czasu otwarcia Filii w nowej lokalizacji po sąsiedzku – ul. Słobódzkiego 19 – informuje na swojej stronie świdnicka biblioteka.

Filia nr 2 powstała 15 maja 1970 r. na Osiedlu Młodych. W lipcu 2018 roku biblioteka została przeniesiona do tymczasowej siedziby w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 30. Księgozbiór Filii liczy około 10 tysięcy książek, mogą z niego korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. We wrześniu 2020 r. siedziba Filii została przeniesiona do kolejnej tymczasowej siedziby, przy ul. Słobódzkiego 21. Obecnie trwa przeprowadzka do nowego budynku TBS, gdzie dawniej znajdował się pawilon handlowy Domos.

/oprac. AN/
/informacje, zdjęcia – strona MBP w Świdnicy/

Poprzedni artykułCzas na drugie w tym sezonie Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne!
Następny artykułMilenka nie mogła doczekać się operacji w Polsce. Jest termin w Hiszpanii, potrzebna pomoc finansowa