Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać dewelopera?

Jak wybrać dewelopera?

0
Mimo rosnącej inflacji, na rynku nieruchomości nie brakuje zainteresowanych kupnem mieszkania od dewelopera. Na dodatek do wyboru mamy wiele firm deweloperskich, które tworzą inwestycje budowlane. Aby bezpiecznie ulokować swoje fundusze, podczas kupna nowego mieszkania, warto wybrać dobrego dewelopera. W tym celu potrzebne jest kilka wskazówek, które są niezwykle pomocne podczas prowadzonych poszukiwań odpowiedniej firmy. Czym kierować się przy wyborze dewelopera?

Duża popularność ofert nieruchomości na rynku pierwotnym
Coraz częściej można zauważyć sytuacje, gdzie mieszkania z rynku pierwotnego znajdują swoich nabywców nawet na początkowym etapie prac budowlanych, albo jeszcze przed ich rozpoczęciem. W tym drugim przypadku nabywa się tak zwaną dziurę w ziemi. Przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że klienci kupują lokale zawczasu i tym samym mogą swobodnie wybrać ich usytuowanie, metraż, a także inne parametry. Ponadto oferty jakie ma deweloper Wrocław na tym etapie są niezwykle atrakcyjne.

Zanim jednak kupujący zdecyduje się na taki krok, musi bardzo dokładnie przeanalizować daną ofertę i dewelopera. Wszak, nie można jeszcze obejrzeć budynku, więc trzeba bazować na informacjach podanych w konspekcie lub projekcie, a także na rzetelności i wiarygodności danej firmy. Dokładne sprawdzenie firmy zagwarantuje bezpieczną i bezproblemową transakcję oraz zminimalizuje ryzyko inwestycyjne.

Gdzie sprawdzić dewelopera?
Proces sprawdzania wiarygodności warto zacząć od weryfikacji w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Wybór firmy zrzeszonej w tej organizacji to gwarancja bezpiecznej inwestycji. Inwestorzy należący do PZFD są uczciwymi partnerami oraz przestrzegają kodeksu dobrych relacji z klientem.

Sprawdzenie zrealizowanych inwestycji
Jeśli kupujący ma pewność, że inwestor należy do PZFD to następnym etapem jest zgłębienie informacji o nim. Warto więc odwiedzić wcześniejsze inwestycje, jakie zostały już zrealizowane, sprawdzić ich jakość oraz trwałość materiałów. Dzięki temu zyskuje się możliwość zobaczenia na żywo, czego można się spodziewać po skorzystaniu z usług danego dewelopera. Należy jednak pamiętać, że poszczególne inwestycje budowlane mogą się od siebie różnić pod wieloma względami. Inne standardy mogą panować w przypadku budownictwa standardowych osiedli, a inne w segmencie określanym jako premium.

Przejrzenie sytuacji finansowe dewelopera
Finanse kupującego to jedno. Aby kupić nieruchomość od dewelopera, potrzebny jest wkład własny na kredyt albo inwestycję można sfinansować z posiadanych już środków pieniężnych. Sytuacja finansowa dewelopera to jednak całkiem inny aspekt. Deweloperzy praktycznie niczym się nie różnią od innych przedsiębiorców. Jeżeli deweloper jest spółką giełdową, a coraz więcej firm decyduje się na taki krok, to kupujący ma bardzo prosty dostęp do raportów finansowych. Jeśli jednak firma nie figuruje na GPW to można po prostu poprosić o sprawozdanie finansowe. Dzięki temu ma się pewność, że deweloper ma stabilną i dobrą sytuację, co oznaczać będzie ukończenie inwestycji budowlanej bez jakichkolwiek przeszkód.

/Artykuł sponsorowany/
Poprzedni artykuł„Rak nie pyta o wiek”. Wernisaż wyjątkowej wystawy już w piątek
Następny artykułZaginęły dwa psy husky [AKTUALIZACJA]