Strona główna 0_Slider Jak dojechać na cmentarze? Zmiany w organizacji ruchu, parkingi, dodatkowe linie autobusowe

Jak dojechać na cmentarze? Zmiany w organizacji ruchu, parkingi, dodatkowe linie autobusowe

0

Od soboty na ulicach wokół świdnickich cmentarzy obowiązują zmiany w organizacji ruchu. W najbliższych dniach podobnych zmian należy się spodziewać również w Jaworznie Śląskiej, Świebodzicach oraz Żarowie. 1 listopada po Świdnicy kursować będą specjalne linie autobusowe. Tego dnia przejazdy miejską komunikacją będą bezpłatne.

Świdnica

Zmiana organizacji ruchu, parkowanie przy cmentarzach

Od soboty, 29 października (od godz. 6.00) do wtorku, 1 listopada (do godz. 24.00) obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Cmentarz parafialny przy al. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice.  Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do ul. Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Jak co roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy wprowadzi zmiany w celu udogodnienia mieszkańcom dojazdu na groby bliskich. W dniu Wszystkich Świętych przejazdy miejskimi autobusami będą bezpłatne.

Uruchomione zostaną linie specjalne, które będą kursować 1 listopada w godzinach 9.00-16.00:

  • S-1 – trasa przejazdu: Kazimierza Wielkiego – Henryka Pobożnego – Kazimierza Odnowiciela – Łukasińskiego – pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-2 – trasa przejazdu: W. Sikorskiego – L. Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-3 – trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców –) M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka –Zielona – Słowiańska.

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3, będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Linie numer 50 oraz 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 6.00-9.00 oraz po godzinie 16.00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w niedziele i święta. Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

W okresie 29 października – 1 listopada (sobota – wtorek) wprowadzone zostaną dodatkowo przystanki zastępcze: przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej), przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

Świebodzice

1 listopada zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w Świebodzicach. Ulica Browarowa od strony ulicy Marii Curie-Skłodowskiej będzie ulicą jednokierunkową. Parkowanie dozwolone będzie, po lewej stronie jezdni (od strony cmentarza). Alternatywne parkingi dostępne będą na terenie marketu Mrówka i Biedronka.

W dniu 1 listopada autobusy miejskie będą kursowały od godziny 7.00 do 20.00 według rozkładu jazdy jak w dni robocze. Każdy kurs będzie do cmentarza przy ul. Kamiennogórskiej. W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu, autobusy mogą kursować z opóźnieniem.

Jaworzyna Śląska

W dniach od 31 października do 2 listopada w rejonie cmentarza komunalnego w Jaworzynie Śląskiej będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Od skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Kasztanową ruch będzie jednokierunkowy w kierunku cmentarza obiema drogami (asfaltową i gruntową). Wyjazd z cmentarza będzie się odbywał drogą gruntową wokół cmentarza, w kierunku do ul. Ceglanej.

Dodatkowo, w celu zapewnienia sprawnego przejazdu ulicą Ceglaną w dniach 1-2 listopada w godz. od 8.00 do 18.00 zostanie wprowadzony: 1) zakaz wjazdu od strony ulicy Wolności, 2) zakaz zatrzymywania się samochodów na ulicy Ceglanej (po lewej stronie jezdni w kierunku ogródków działkowych).

Żarów

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w poniedziałek, 31 października i potrwa do środy, 2 listopada. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagę na znaki drogowe i dostosowali się do obowiązujących na ten czas zmian.

Tradycyjnie jak każdego roku, tuż przed 1 listopada, zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym w Żarowie, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem. Prosimy o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać od poniedziałku, 31 października do środy, 2 listopada 2022 roku – informuje Wojciech Lesiak, kierownik referatu inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZnajdź miejsce pochówku bliskich przez internet
Następny artykułZaginął PIXEL, właściciele proszą o pomoc