Strona główna 0_Slider Dreszczowiec we Wrocławiu. Potrzebny był tie-break!

Dreszczowiec we Wrocławiu. Potrzebny był tie-break!

0

Nie bez problemów liderki tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet sięgnęły po czwarte zwycięstwo w sezonie rozgrywkowym 2022/2023. Siatkarki MKS-u Volley Świdnica dowodzone przez trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka pokonały na wyjeździe w pięciu setach AZS AWF Wrocław, doprowadzając do małej nerwówki w drugiej fazie spotkania!

Pierwsza odsłona nie zapowiadała aż tak dużych emocji. Biało-zielone górowały we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i wygrały otwierającą partię pewnie 25:18. Druga tez padła łupem przyjezdnych, lecz gra na parkiecie mocno się wyrównała. Przez większość seta na 2-3 punktowym prowadzeniu znajdowały się rywalki, lecz w końcówce świdniczanki zdołały się zbliżyć, a następnie wygrać na przewagi 27:25. Druga cześć gry pokazała, że łatwo o wygraną może nie być, bo rozpędzone i coraz lepiej grające zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska nie zamierzały się poddawać. Podopieczne trenerów Dąbrowskiego i Ząbka chciały jednak zamknąć pojedynek w trzech partiach i weszły w trzecią odsłonę znakomicie. Po kilku minutach na tablicy wyników było już 9:4, ale niestety błyskawicznie tą przewagę roztrwoniliśmy. Chwilę później było już 11:11, a następnie z przodu znalazły się przeciwniczki. Znów doszło jednak do gry na przewagi, świdniczanki miały nawet piłkę meczową, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały tym razem gospodynie, triumfując 31:29. Czwarta odsłona też zaczęła się dla nas świetnie. Biało-zielone szybko odskoczyły na dystans 4-5 punktów, lecz znów dały się rozpędzić miejscowym. Znów wyrównana końcówka, gra na przewagi i wyrównanie stanu rywalizacji na 2:2 w setach po wygranej 27:25. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był zatem tie-break, w który fantastycznie weszły na nasze nieszczęście przeciwniczki. Błyskawicznie zrobiło się 4:1 dla AZS-u AWF Wrocław, a następnie 8:6. Od tego momentu biało-zielone zdobyły 9 „oczek”, pozwalając miejscowym na zgarnięcie zaledwie jednego punktu, triumfując finalnie 15:9, a w całym spotkaniu 3:2 w setach.

Drużyna MKS-u Volley Świdnica powiększa swoją przewagę w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Jesteśmy jedynym zespołem, który w sezonie 2022/2023 nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Choć straciliśmy we Wrocławiu jeden punkt, to w tabeli mamy ich już jedenaście i wyprzedzamy o trzy „oczka” drugą Silesię Częstochowa, trzeci NTSK AZS Nysa i czwartą Silesię Volley Mysłowice. W kolejny weekend dojdzie do derbowego starcia. Świdniczanki w hali na Zawiszowie podejmą piąty Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Wyniki 4. kolejki:
Polonia Łaziska Górne – NTSK AZS Nysa 1:3 (26:24, 17:25, 13:25, 16:25)
UNI II Opole – Sari Żory 0:3 (21:25, 10:25, 21:25)
AZS-AWF Wrocław – MKS Volley Świdnica 2:3 (18:25, 25:27, 31:29, 27:25, 9:15)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Silesia Częstochowa 1:3 (23:25, 25:16, 19:25, 22:25)
AZS AWF Sokół 43 Katowice – Silesia Volley Mysłowice 3:2 (12:25, 20:25, 25:22, 25:22, 15:6)

Poprzedni artykułWypadek motocyklisty między Tworzyjanowem a Strzelcami
Następny artykułWygrywamy pewnie derby regionu i wracamy na zwycięską ścieżkę! [FOTO/VIDEO]