Strona główna Wydarzenia Świdnica „Dobra opcja to adopcja”. Świdnickie schronisko zaprasza na festyn

„Dobra opcja to adopcja”. Świdnickie schronisko zaprasza na festyn

0

Aż 300 zwierząt trafiło do świdnickiego schroniska przy Pogodnej 3 w pierwszym półroczu 2022 roku. Większość z nich była schorowana i zaniedbana. Zwierząt drastycznie przybywa, a środków na ich utrzymanie jest coraz mniej. Placówkę dotyka inflacja i wzrost kosztów energii. Prowadząca schronisko fundacja zaprasza na festyn, połączony z promocją adopcji.

Schronisko otrzymuje środki z budżetu miasta Świdnicy oraz od gmin, które umieszczają tu swoje bezpańskie zwierzęta, jednak mnóstwo kotów i psów pochodzi z interwencji, za którymi nie idą żadne pieniądze i na ich utrzymanie fundacja musi pozyskiwać środki od darczyńców.

– W tym momencie na Pogodnej zamieszkuje 170 zwierząt, z czego około 30 to są zwierzęta z interwencji, które stale wymagają diagnostyki i kosztownego leczenia. Staramy się, by każdy czworonóg miał u nas życie na 5 gwiazdek, jednakże rosnące koszty zaczynają odbierać nam możliwości… Według wyliczeń budżetu brakuje nam 20 000 zł miesięcznie do końca bieżącego roku, aby przetrwać. Daje to łącznie 80 000 złotych – wyliczają i pokazują na platformie ratujmyzwierzaki.pl, w jakim stanie trafiają do nich zwierzęta. Zdjęcia są tak drastyczne, że można je odsłaniać wyłącznie na własne życzenie.

Ważny jest każdy rodzaj pomocy – od darów, przez datki po tę najcenniejszą – adopcję.

Zwierzaki można odwiedzać każdego dnia, ale będzie też specjalna okazja. 2 października w godzinach 11.00 – 16.00 schronisko zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Dobra opcja to adopcja”. – Podczas festynu chcemy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby zwierząt, przeprowadzimy między innymi pogadanki na temat faktów i mitów związanych z adopcją zwierząt, będzie min. stoisko z gadżetami FMP Charity Shop, gdzie będzie można zakupić nasze cegiełki, stoisko pod nazwą „Kup kota w worku”, gdzie dostaniecie najróżniejsze cudowności, a także pracownicy Pogodnej 3, z którymi będziecie mogli porozmawiać, zapytać o to, jak działamy oraz porozmawiać o naszych podopiecznych – zachęcają organizatorzy.

Szczegóły w wydarzeniu „Dzień otwarty-dobra opcja to adopcja”.

/red./

Poprzedni artykułWalczymy na wyjeździe z Galakticosem [RELACJA LIVE]
Następny artykułO świdnickich muralach na XV Dyktandzie Świdnickim. Jakie językowe pułapki czekały na uczestników? [FOTO/VIDEO]