Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Opanowany przez biegaczy Strzegom, dyniowa uczta podczas pomarańczowego święta w Wierzbnej, a może wspólna rowerowa przejażdżka z mistrzami olimpijskimi? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

V ARYZTA Półmaraton Strzegom (sobota)

W sobotę 8 października już po raz piąty odbędzie się ARYZTA Półmaraton Strzegom. Oprócz biegu głównego zostanie zorganizowany Bieg Piekarza i Bieg Ciasteczkowy dla najmłodszych.

Bieg będzie przebiegał po trasie z zamkniętym ruchem kołowym drogami gminy Strzegom i Dobromierz na pętli:
Rynek – Kościuszki – Niepodległości – w kierunku wsi Żółkiewka – Żelazów – Godzieszówek – Roztoka ul. Strzegomska – Roztoka ul. 3 Maja – Jugowa – Tomkowice – Jeleniogórska – Dolna – Boh. Getta – Krótka.

Trasa krótsza rozdziela się w Godzieszówku i poprzez ul. Kopalnianą łączy się z dalszą trasą półmaratonu na ul. Jeleniogórskiej.
Długość trasy głównej 21,0975 km. Początek biegu godz. 11.00. Przewidywany czas trwania biegu około 3,5 godziny.

Program:
7:30-10:00 – praca biura zawodów: weryfikacja i wydawanie pakietów,
10:30 – Bieg Ciasteczkowy
11:00 – Półmaraton i Bieg Piekarza
14:00 – ceremonia dekoracji i zakończenie półmaratonu
Biuro zawodów: Zespół Szkół w Strzegomiu – ul. Krótka 6.

Więcej informacji na stronie półmaratonu.

VI Senioralia w Świebodzicach (sobota)

Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach zaprasza mieszkańców Świebodzic na VI Senioralia, które odbędą się w sobotę, 8 października. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 pod świebodzickim ratuszem.

W senioraliach weźmie udział 10 zespołów ludowych z terenu woj. dolnośląskiego. Po ceremonii przekazania seniorom kluczy do bram miasta, którego dokona burmistrz Świebodzic, zespoły udadzą się w miejsce pomnika św. Jana Pawła II, gdzie odśpiewana zostanie pieśń „Barka”, po czym udadzą się do hali widowiskowej OSiR w Świebodzicach, ul. M. Starego 6. Tam też każdy z zaproszonych zespołów zaprezentuje przygotowane utwory, pieśni i piosenki.

Rowerem po zdrowie z Mytnikiem i Nowickim (sobota)

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników rowerów, zarówno małych i dużych. W sobotę, 8 października na wspólną przejażdżkę zapraszają mistrzowie olimpijscy w kolarstwie – Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. Po wycieczce na uczestników w Koziarni w Nowicach czekać będzie ciepły posiłek i pieczone ziemniaki.

To już druga edycja akcji „Rowerem po zdrowie”, realizowanej przez Fundację Zatrzymać Czas w ramach środków z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” i Miejski Klub Sportowy „Karolina”. Wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim po raz kolejny zaproszą mieszkańców naszej gminy do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie mają znaczenia. Wystarczy sprawny rower, kask i dobry humor.

Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają całe rodziny. Trasa zostanie dopasowana do wieku i możliwości uczestników. Wiedzie przez Nowice, Jaworzynę Śląską, Czechy, Pastuchów, Piotrowice Świdnickie i Nowice. Start o godz. 13.30 z Koziarni w Nowicach. Do przejażdżki będzie można jeszcze dołączyć o godz. 13.45 na ścieżce rowerowej prowadzącej z Nowic do Jaworzyny Śląskiej.

6. Święto Dyni w Wierzbnej (sobota)

Burmistrz Miasta Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik oraz sołectwo Wierzbna zapraszają na 6. Święto Dyni w Wierzbnej. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji.

Zaplanowano konkursy na najcięższą dynię, dyniowe przebranie, zupę dyniową oraz dyniową posesję, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Ponadto odbędą się warsztaty dla dzieci, stoiska, degustacje, rękodzieło, wycieczki historyczne oraz koncert zespołu „Póki Co”.

6. Święto Dyni w Wierzbnej, 8 października 2022r., Skałka Wierzbna ul. Leśna, godz. 14.00-18.00.

75. urodziny Tęczy Bolesławice (sobota)

Wiele nazwisk, sukcesów, ważnych i przełomowych momentów – od 75 lat osoby związane z klubem piłkarskim Tęcza Bolesławice zapisują piękne karty w historii sołeckiego i gminnego sportu. 8 października zapraszają mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska do wspólnego świętowania 75. urodzin klubu.

Z tej okazji na boisku zaplanowano festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji. Uczestnicy będą mogli podziwiać mecz piłkarski. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchańcach. Nie zabraknie także zawodów sportowych dla małych i dużych, konkursów z nagrodami czy stoiska z pysznościami przygotowanymi przez mieszkańców sołectwa. Wydarzenie zakończy bal sportowców – zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a. Początek o godz. 15.00.

Festiwal organowy „Śladami mistrzów” (sobota)

W sobotę, 8 października melomanii będą mieli okazję uczestniczyć w trzecim już niezwykłym występie w ramach Festiwalu Organowego „Śladami Mistrzów” – edycja młodych. W świdnickiej katedrze o godz. 19.00 zagra młody, nagradzany krakowski organista Michał Basista. Wstęp wolny. Po koncercie ponownie prowadzona będzie zbiórka pieniężna na rzecz remontu organów katedralnych.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJuż jest pełny program 8. Festiwalu Filmowego Spektrum w Świdnicy
Następny artykułBiskup świdnicki chce przeprosin i 100 tysięcy złotych na cel społeczny za tekst w newsweek.pl