Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zieloni w kratkę…

Biało-zieloni w kratkę… [PODSUMOWANIE]

0

Były efektowne wygrane, ale również spora dawka pecha, niewykorzystanych szans i zgubionych punktów. Podsumowujemy sobotnie i niedzielne spotkania z udziałem biało-zielonych młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

Nieudany atak na pozycję lidera tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych przypuścili piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Jakuba Rosiaka podzielili się punktami z Karkonoszami Jelenia Góra i niestety dla nas doszło do tego w dramatycznych okolicznościach. Biało-zieloni byli zespołem lepszym, zasługiwali na komplet punktów, ale znów dała o sobie znać słaba dyspozycja pod bramką rywala i nieskuteczność. Miejscowi prowadzili 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Miłosza Ilskiego. Mieliśmy swoje okazje do podwyższenia wyniku i zamknięcia spotkania. To się nie udało, a na domiar złego goście wyrównali w niemalże ostatniej akcji spotkania – w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to stały fragment gry zamknął Wiktor Kowalski i pojedynek zakończył się remisem 1:1. Po 10. kolejce świdniczanie z 7 wygranymi i 3 remisami znajdują się na drugiej pozycji w tabeli, tracąc punkt do prowadzącego Chrobrego Głogów. Trzecia Ślęza Wrocław traci do nas punkt, a czwarty FC Academy Wrocław dwa „oczka”.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (0:0)

Skład: Telicki, Kruczek, Ratajczak, Duda, Czochara, Markowski (86′ Czyż), Metelica (83′ Kaźmierczak), Ilski, Wysoczański (46′ Busch), Michta (60′ Okarmus), Oboza (46′ Migas).

Po ostatnim niepowodzeniu z ekipą FC Academy Wrocław, na zwycięską ścieżkę powróciła kolejna czołowa biało-zielona ekipa z rozgrywek wojewódzkich. Juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w efektownym stylu sięgnęli po pełną pule punktów podczas wyjazdowego starcia z Polonią Środa Śląska. Nasi piłkarze po golach Alexa Błasza, Huberta Lipińskiego i Igora Malinowskiego, a także jednym trafieniu dla rywali (Bartłomiej Chojniak) prowadzili do przerwy 3:1. Po zmianie stron zawodnicy trenera Tomasza Oleksego nie zamierzali zwalniać. Do sieci miejscowych drogę znaleźli jeszcze Bartosz Dudzic, Eryk Korab, Aleksander Jarosz i Volodymyr Prykaza. Biało-zieloni z 19 punktami (6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka) plasują się na trzecim stopniu podium w tabeli, ustępując jedynie Parasolowi Wrocław i Miedzi Legnica.

Polonia Środa Śląska – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:7 (1:3)

Skład: Janowicz, Cybruch (57′ Safian), Sośnicki, Nowak, Król (65′ Bereś), Zawiła (70′ Ptak), Korab (87′ Janas), Błasz (57′ Prykaza), Dudzic, Malinowski (46′ Kula), Lipiński (65′ Jarosz).

Niestety porażkę na swoje konto zapisali trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Piotra Krygiera po zaciętym boju ulegli na własnym terenie Zagłębiu Lubin. W trakcie tej konfrontacji padły trzy trafienia i wszystkie zostały zanotowane po zmianie stron. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze. Skutecznie rzut karny na gola zamienił w 52. minucie Paweł Łabędź i zrobiło się 1:0. Kilka minut później niestety dla nas wyrównał Kacper Berkowski, a następnie szalę zwycięstwa na stronę lubinian przechylił gol Wiktora Jernutowskiego. Biało-zieloni wciąż plasują się na 7. pozycji w ligowej tabeli.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Skład: Oleś, Redlica, Ladenberger, Fedusiv, Świąć, Stelmach, Marczak, Pieńkowski, Dudek, Pierzchała, Łabędź, Sikora, Wacht, Podleśny, Kazimierski, Kołodziejczyk.

Lepiej poszło naszej drugiej drużynie trampkarzy z III ligi okręgowej. Prowadzona przez trenera Piotra Krygiera drużyna IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica pokonała na wyjeździe zespół Due Soccer Świebodzice. W spotkanie rozgrywane na boisku w Cierniach lepiej weszli rywale, którzy objęli prowadzenie 1:0. Jeszcze do przerwy biało-zieloni złapali wyrównanie (Yurii Fedusiv), a po zmianie stron udowodnili swoją wyższość. Po golach Jacka Kołodziejczyka i Pawła Łabędzia skończyło się rezultatem 3:1. Świdniczanie w ligowej tabeli plasują się na trzecim stopniu podium.

Due Soccer Świebodzice – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:3 (1:1)

Skład: Sikora, Hajduga, Kiliszewski, Fedusiv, Zienkiewicz, Kołodziejczyk, Wacht, Dola, Grzybowski, Agaciak, Łabędź, Oleś, Jaworski, Jeziorny, Krystyniak, Podolski, Kuśnierz, Mazur.

O pechu, podobnie jak juniorzy starsi mogą mówić piłkarze IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica z II ligi wojewódzkiej młodzików. Nasza druga drużyna występująca od wodzą trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka prowadziła z Parasolem II Wrocław 1:0 po trafieniu Huberta Głogiewicza. W trakcie całego spotkania biało-zieloni mieli sporą przewagę i wiele niewykorzystanych okazji. To niestety zemściło się w ostatniej minucie spotkania. Po rzucie rożnym dla naszej drużyny, goście wyprowadzili szybki atak zakończony trafieniem Piotra Chojnackiego i skończyło się rezultatem 1:1. Nasza ekipa znajduje się obecnie na szóstym miejscu w ligowym zestawieniu.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Parasol II Wrocław 1:1 (0:0)

Skład: Migas, Maliszewski, Walewski, Witaszczyk, Głogiewicz, Orzechowski, B. Stachyra, Dudajek, Waśniowski, Ungurian, Bosch, Gawroński, Kaźmierczak, Gawlik-Rokosz, Zawada, Mitura.

Niestety pechowa przegrana powędrowała także na konto drużyny IgnerHome Polonii-Stali III Świdnica. Podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka, dowodzeni podczas meczu przez trenera Ryszarda Tyndla mierzyli się na wyjeździe z Pogonią Pieszyce. Przeciwnicy rozpoczęli od prowadzenia, ale dwa kolejne ciosy zadali biało-zieloni (Kacper Monica i Maciej Politański). W absolutnie samej końcówce nie ustrzegliśmy się niestety błędów i straciliśmy dwa gole, przegrywając ostatecznie 2:3. Nasi młodzi piłkarze z dorobkiem 15 punktów plasują się tuż za podium – na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Pogoń Pieszyce – IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 3:2

Skład: Kasprzak, Podgórski, Jaumień, Walczak, Głowacki, L. Stachyra, Cisek, Robak, Dudzic, Dudek, Stasiak, Politański, Sidor, Rybka, Monica, Demczyszak, Kudela.