Strona główna 0_Slider Zabrali gości w podróż do przeszłości. Obóz średniowieczny w Nowicach

Zabrali gości w podróż do przeszłości. Obóz średniowieczny w Nowicach [FOTO/VIDEO]

0

Turnieje łucznicze, rycerskie, walki ciężkozbrojnych, nauka musztry, a także moc atrakcji dla najmłodszych – w sobotę koziarnia w Nowicach zamieniła się w średniowieczny obóz oraz arenę walk rycerskich.

W sobotę, 3 września na terenie Koziarni w Nowicach stanął średniowieczny obóz, w którym zamieszkali członkowie grup rekonstrukcji historycznej zaproszeni przez gospodarzy – Rotę Św. Barbary, bractwo rycerskie działające przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Według wcześniejszych informacji przekazanych przez organizatorów, swój udział w imprezie zadeklarowało ponad 100 członków grup bractw, stowarzyszeń i grup rekonstrukcji historycznej.

W ramach wydarzenia rozegranych zostało kilka turniejów: łuczniczy, bojowy lekkozbrojny, bojowy ciężkozbrojny, na miecz i puklerz, w także w rzucie toporkiem. Oprócz rywalizacji w konkurencjach bojowych rekonstruktorzy oraz przybyli widzowie mogli spróbować swoich sił w grze w tzw. szachy wikingów oraz zręcznościowej zabawie „ślepa furia”. Z kolei w specjalnym bloku zadań dla dzieci odbyły się konkurencje takie jak: strzelanie z łuku, malowanie własnej tarczy herbowej, walki na kije i trening miecza. Po zaliczeniu wszystkich zabaw „mali rycerze” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wzięli udział w bitwie dzieci na bezpieczne piankowe miecze.

/mn/

Poprzedni artykułPodróż w czasie „Czeskim Expressem”. Zabytkowy skład zawitał także do Świdnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułBędzie więcej pociągów na trasie przez Sobótkę. Uwaga na zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy