Strona główna 0_Slider Będzie więcej pociągów na trasie przez Sobótkę. Uwaga na zmiany w kolejowym...

Będzie więcej pociągów na trasie przez Sobótkę. Uwaga na zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

0

W niedzielę, 4 września wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Dolnośląskie informują o zmianach na trasach transgranicznych oraz włączeniu kolejnych dwóch dolnośląskich miast do siatki połączeń przewoźnika. PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają z kolei większą liczbę połączeń na trasie łączącej Świdnicę z Sobótką oraz Wrocławiem.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy do siatki połączeń Kolei Dolnośląskich dołączą Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. – Zamiast pociągu, to autobusy skomunikują mieszkańców ziemi kłodzkiej, dając im możliwość dalszej podróży w kierunku największych miast województwa. Połączenia do Stronia Śląskiego będą skomunikowane na dworcu Kłodzko Miasto, gdzie pasażerowie na jednym bilecie będą mogli się przesiąść z i do autobusu, by kontynuować podróż do miast, do których od kilkunastu lat kolej nie docierała – zapowiada Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Autobus w barwach Kolei Dolnośląskich będzie można zobaczyć na tej trasie od 5 września.

Dolnośląski przewoźnik przypomina też o zmianach na trasach transgranicznych. – Od 1 września do Lichkova znów dojedziemy pociągiem, bo PKP PLK kończy remont na tej trasie. Z kolei tylko do 20 września utrzymane będzie połączenie do czeskiego Adrspachu, skalnego miasta bardzo popularnego wśród turystów. Również od 20 września zmniejszona będzie liczba par połączeń na trasie do Trutnova z Sędzisławia, która również cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym. Połączenia zostaną utrzymane na terenie Polski, komunikując z linią z Wrocławia do Jeleniej Góry mieszkańców miejscowości powiatu kamiennogórskiego – wylicza Rodak.

Zmian mogą się również spodziewać pasażerowie podróżujący między Świdnicą a Wrocławiem i korzystający z wyremontowanej niedawno linii kolejowej nr 285 przez Sobótkę. – Na Dolnym Śląsku pasażerowie skorzystają z większej liczby połączeń na zmodernizowanych trasach. Na otwartej w czerwcu linii z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy w dni robocze komunikację ułatwi 11 par pociągów (dotychczas 8). Od 1 października będą większe możliwości podróży w relacji Wrocław – Jelcz-Laskowice, gdzie zwiększy się liczba par pociągów z 10 do 15 (w dni robocze) – przekazał Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Trwają remonty

Na terenie województwa dolnośląskiego spółka PKP PLK nadal prowadzi lub już planuje kolejne remonty. Przedłuża się remont wiaduktu w Czernicy, dlatego też połączenia z Wrocławia do Jelcza-Laskowic możliwe są wyłącznie przez Wrocław Wojnów i Dobrzykowice. Remonty trwają również na trasie do Szklarskiej Poręby, gdzie do października dojedziemy komunikacją autobusową. W ciągu najbliższych miesięcy obejmą one także trasy między Kłodzkiem i Polanicą-Zdrój, a także odcinki z Jaworzyny Śląskiej w kierunku zarówno Strzegomia, jak i Świdnicy.

Modernizacje prowadzone będą także na stacji Jawor czy już trwają na odcinku z Bielawy do Dzierżoniowa, dlatego jak przy każdej okazjiprosimy podróżnych o śledzenie komunikatów na naszej stronie kolejedolnoslaskie.pl, gdzie w zakładce „alerty” informujemy o wszystkich bieżących problemach na liniach obsługiwanych przez naszą spółkę – przypomina rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Przed podróżą sprawdź rozkład

Informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne w aplikacji Portal Pasażera i na portalpasazera.pl, na stronach przewoźników oraz na plakatach na stacjach i przystankach. Ponadto 4 i 5 września na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Wrocław) informatorzy mobilni pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Z aktualnym rozkładem pociągów Kolei Dolnośląskich można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika. Informacje o zmianach w ofercie PKP Intercity dostępne są z kolei na stronie intercity.pl.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułZabrali gości w podróż do przeszłości. Obóz średniowieczny w Nowicach [FOTO/VIDEO]
Następny artykułW niedzielę wyścig kolarski amatorów. Utrudnienia w ruchu dla kierowców, zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej