Strona główna 0_Slider Rozbawili publiczność w szczytnym celu. Trwa zbiórka na busa dla dzieci z...

Rozbawili publiczność w szczytnym celu. Trwa zbiórka na busa dla dzieci z domów Fundacji SKSK w Świdnicy [FOTO]

0

„Pozytywnie Skopani” przyjechali do Świdnicy aż ze Skopania koło Tarnobrzega, by dać mieszkańcom Świdnicy zastrzyk humoru i zachęcić do współudziału w zakupie środka transportu dla podopiecznych domów dziecka, prowadzonych przez Fundację Ziemi Świdnickie SKSK. Spektakl „Szał ciał”, zaprezentowany w gościnnej auli I LO w Świdnicy, bardzo podobał się widzom. Zamiast biletów każdy dobrowolnie mógł wrzucić datek lub zabrać pasek z numerem konta do wpłaty.

– Jesteśmy na początku naszej akcji, ale już mamy ogromne wsparcie – mówi Beata Stempniak, dyrektorka Chaty SKSK. Ogromnym sercem wykazali się pracownicy świdnickiej firmy Sonel, którzy wspólnie z władzami firmy przekazali na zakup nowego auta 20 tysięcy złotych. Są także inne wpłaty, a wraz z nimi rośnie szansa na realizację planu.

Nowy pojazd jest niezbędny. Banalnie – stary bus, którym jeździliśmy na wycieczki, do lekarzy, szkół itd odmówił współpracy, więc nie biadolimy, mamy przyjaciół, którzy zechcieli przyjechać do nas ze swoim spektaklem i cały dochód przekazać na zakup sprawnego auta. Auto przy łącznie 38 podopiecznych jest bardzo konieczne. Szczególnie nasze maluszki potrzebują środka transportu, którym można by je wozić na rehabilitację , wspomaganie i wycieczki, by jedyny świat jaki znają, to nie był tylko ich dom – wyjaśnia Beata Stempniak.

Datki można wpłacać cały czas  na numer konta 26 2130 0004 2001 0338 2389 0002.

/asz/
fotorelacja ze spektaklu Michał Nadolski

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułEfektowny powrót na ścieżkę zwycięstw i w końcu mecz na „0” z tyłu [FOTO/VIDEO]