Strona główna 0_Slider Rajd przemysłowym szlakiem Dolnego Śląska. Zabytkowe pojazdy zjadą do Jaworzyny Śląskiej

Rajd przemysłowym szlakiem Dolnego Śląska. Zabytkowe pojazdy zjadą do Jaworzyny Śląskiej

0

Ponad setka automobili w sobotę, 17 września odwiedzi Jaworzynę Śląską. Po krótkiej prezentacji na ulicy Towarowej wspólnie wyruszą na trasę Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki, którego celem jest promowanie najcenniejszych zabytków techniki Dolnego Śląska.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki to pierwsze w naszym regionie i, bez wątpienia, jedno z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski wydarzenie w całości skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 rokiem. Uczestnicy wyruszą na industrialny szlak Dolnego Śląska i w ciągu dwóch emocjonujących dni odwiedzą łącznie ponad 20 unikatowych zabytków techniki, dokumentujących najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat – opisują organizatorzy rajdu.

Rajd rozpocznie się o godzinie 9.00 na parkingu przy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, a uroczyste zakończenie planowane jest na godzinę 16.00 na parkingu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. W rajdzie może wziąć udział 120 pojazdów. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się przez stronę internetową organizatorów i potrwają do 10 września.

Zobacz zdjęcia z I Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki:

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Poprzedni artykułOszuści podszywają się pod urzędników
Następny artykułKoncert Patrycji Markowskiej w prezencie od powiatu