Strona główna Kultura Koncert Patrycji Markowskiej w prezencie od powiatu

Koncert Patrycji Markowskiej w prezencie od powiatu

0

Za symboliczne 30 złotych mieszkańcy powiatu świdnickiego będą mogli posłuchać koncertu Patrycji Markowskiej, resztę kosztów pokryje powiatowy budżet. – Planowaliśmy co roku podobne dwa wydarzenia w naszej auli przy I LO. Pandemia pokrzyżowała plany, w tym roku tylko jeden koncert – mówi starosta Piotr Fedorowicz.

Starosta zaprasza mieszkańców na koncert, bo przez 2 lata nic nie było organizowane przez obostrzenia covidowe – wyjaśnia Piotr Dębek, rzecznik starostwa. Sam starosta uzupełnia, że chodzi także o lepsze wykorzystanie auli.

Koszt sceny, nagłośnienia, oświetlenia i obsługi to ok. 18 tysięcy złotych. Ile będzie kosztował sam występ Patrycji Markowskiej, nie wiadomo, bowiem artystka zastrzegła sobie, że wszystkie pkt. umowy podlegają tajemnicy.

Pytany o to, czy w czasie rosnących kosztów energii i ogrzewania oraz galopującej inflacji powiat stać na takie prezenty odpowiada: – To wydarzenie było planowane z dużym wyprzedzeniem, nie przewidywaliśmy, że wybuchnie wojna w Ukrainie. Trudno w tej chwili wszystko odwoływać – tłumaczy.

Patrycja Markowska zaśpiewa 30 września 2022 r. o godz. 19.30 w Sali Widowiskowej Powiatu Świdnickiego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30. Bilety w cenie 30 zł będą do nabycia od piątku (9 września) w Informacji Turystycznej, Rynek 41.

/asz/

Poprzedni artykułRajd przemysłowym szlakiem Dolnego Śląska. Zabytkowe pojazdy zjadą do Jaworzyny Śląskiej
Następny artykułKościół przy Franciszkańskiej? Ależ tak! Ziemia odkrywa stare mury i kości