Strona główna Sport Piłka nożna Puchar Polski: Efektowne zwycięstwa naszych zespołów

Puchar Polski: Efektowne zwycięstwa naszych zespołów [WYNIKI/PARY]

0

Znamy rezultaty sześciu z ośmiu spotkań trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo efektowne zwycięstwa zanotowały ekipy z powiatu świdnickiego, w tym IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, AKS Strzegom i LKS Bystrzyca Górna, który w derbach powiatu ograł zdecydowanie Granit Roztoka.

Świdniczanie najwyraźniej upodobali sobie liczbę „osiem”. Po wygranej 8:0 z Górnikiem Boguszów-Gorce, tym razem przyszedł czas na identyczny rezultat w starciu z przedstawicielem klasy A – Włókniarzem Głuszyca. Losy meczu rozstrzygnięte zostały błyskawicznie. Już w 2. minucie z rzutu karnego trafił Patryk Paszkowski, a chwilę późnej wynik na 2:0 podwyższył Adam Wojciechowski. Do przerwy Wojciechowski dołożył jeszcze w sumie dwa trafienia, kończąc z hat-trickiem, a jednego gola strzelił Kornel Czochara. Po zmianie stron najpierw bramkarza rywali pokonał Oskar Trzepacz, a następnie przyszedł czas na dwa gole autorstwa Piotra Kotyli.

Po bardzo słabych występach w lidze nadeszło przebudzenie czwartoligowych piłkarzy AKS-u Strzegom. Drużyna z miasta granitu walczyła na boisku lidera klasy okręgowej – Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Goście wygrali bardzo pewnie, choć wpływa na to miała w dużej mierze czerwona kartka dla bramkarza Górnika w pierwszych minutach gry. Nieźle dysponowani gracze AKS-u skwapliwie skorzystali z tej sytuacji, prowadząc do przerwy 3:0 po golach Kamila Lesińskiego, Wojciecha Durajczyka i Igora Rajcy. Ten ostatni po przerwie dołożył jeszcze trzy trafienia, a oprócz niego do sieci trafił Emil Kaznowski. Gospodarze raz zapisali się na listę strzelców, a uczynił to Piotr Jankowski i skończyło się wynikiem 7:1 dla przyjezdnych.

Bardzo jednostronny przebieg miał również bój pomiędzy wiceliderem wałbrzyskiej klasy okręgowej – LKS-em Bystrzyca Górna a czwartoligowym Granitem Roztoka. Przed spotkaniem można było spodziewać się ciekawej konfrontacji, ale tak nie było. Niżej notowani, ale grający u siebie gospodarze nie pozostawili złudzeń, kto jest tego dnia lepszy. LKS do przerwy wygrywał już 3:0 po golach Marcina Bieniasza, Michała Somali i Dominika Ciuby. Po zmianie stron Somala i Ciuba dołożyli jeszcze po jednym golu, a spotkanie zakończyło się rezultatem 5:0 na korzyść miejscowej drużyny.