Strona główna 0_Slider Prawie 100 tysięcy złotych dofinansowania na XII Kongres Małżeństw w Świdnicy. Wśród...

Prawie 100 tysięcy złotych dofinansowania na XII Kongres Małżeństw w Świdnicy. Wśród gości kucharz Wojciech Modest Amaro

0

Świdnicka Fundacja Małżeństwo Rodzina znalazła się w gronie beneficjentów organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej od 3 lat konkursu pn.”Po pierwsze rodzina”. W tym roku w puli konkursu było prawie 8,5 miliona złotych, a trafiły przede wszystkim do fundacji i stowarzyszeń katolickich.

Zdjęcie archiwalne

Konkurs organizowany jest od 2020 roku, a jak informuje ministerstwo, jego celem jest jest wzmocnienie więzi rodzinnych, promocja macierzyństwa oraz ojcostwa. W pierwszej edycji w 2020 roku do 21 beneficjentów trafiło 6 milionów złotych. MRiPS podaje listę fundacji i stowarzyszeń, ale bez nazwy i opisu dofinansowanego projektu. Dotacje wynoszą od 50 do 600 tysięcy złotych.

W 2022 roku pula konkursowa wyniosła 8 400 000 zł, a środki trafiły m.in. do świdnickiej Fundacji Małżeństwo Rodzina, która od wielu lat promuje katolicki model rodziny. Na organizację XII Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw fundacja otrzymała 95 tysięcy złotych. W trzydniowym spotkaniu, które rozpocznie się 7 października w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, udział weźmie 160 par małżeńskich. Każda wnosi opłatę w wysokości 280 złotych.

Kongresowi przyświeca hasło „W dobrej i złej doli”, a w programie przewidziano szereg wykładów, m.in. Grzegorza Woźnego „Małżeństwo w czasach wojny kulturowej”, ks. Adama Rybickiego „Małżonkowie na bolesnej „drodze oczyszczenia” – refleksja na bazie nauki świętych mistyków chrześcijańskich”, Lecha Polakiewicza „Jak osiągnąć sukces w małżeńskiej drodze do nieba?” i ks. Jarosława Malinowskiego ” Na dobre i na złe. Jaki ma to sens”. Zaplanowane są również koncerty i nabożeństwa, a świadectwo ma dać znany z programu telewizyjnego „Top Chef” Wojciech Modest Amaro.

– Planowany każdego roku temat kongresu bierze pod uwagę doświadczenia, w jakich się znajdują małżonkowie. Widzimy, jak wiele małżeństw przechodzi razem nie tylko przez dobre chwile, ale też i te trudne. Stąd pomysł, by w tym roku nawiązać właśnie do słów przysięgi małżeńskiej: „…i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Chcemy wspólnie przyjrzeć się bliżej tym sytuacjom, które są pewnego rodzaju sprawdzianem dla miłości małżeńskiej – informują organizatorzy.

/asz/

Poprzedni artykułNajnowsze dane o zakażeniach
Następny artykułPoznaj najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn