Strona główna 0_Slider Nietrzeźwy leżący na torach, zastawiona droga do szkoły, popijawa za przystankiem. Interwencje...

Nietrzeźwy leżący na torach, zastawiona droga do szkoły, popijawa za przystankiem. Interwencje straży miejskiej

0

Od 2 do 8 września 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 161 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

2 września 2022 roku o godz.10.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety dotyczące parkującego pojazdu dostawczego na chodniku przy ul. Boduena w taki sposób, że dzieci idące do szkoły muszą wychodzić na jezdnie. Na miejscu strażnicy ustalili właściciela który pozostawił zepsuty pojazd i nakazali natychmiast usunąć pojazd z drogi.

2 września 2022 roku o godz. 14.44 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, który na przystanku MPK przy ul. Łukasińskiego znalazł torbę między innymi z kluczami. Po kilkunastu minutach zadzwoniła też kobieta, która zgubiła klucze. Dyżurny skontaktował zgłaszających w wyniku czego Pani odzyskała zgubę.

5 września 2022 roku o godz. 16.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące leżącego na torach przy ul. Towarowej mężczyźnie. Niezwłocznie zadysponowany patrol stwierdził, że panu nic nie dolega. Mężczyzna zmęczony spotkaniem z kolegami na działce chciał chwilę odpocząć. Uskarżał się tylko na ból pleców spowodowany niewygodną szyną bocznicy kolejowej. Pan został pouczony i udał się do miejsca zamieszkania.

6 września 2022 roku o godz. 8.51 – mieszkanka os. Zarzecze zgłosiła do Straży Miejskiej w Świdnicy, że na parkingu marketu przy ul Rolniczej leży dwóch mężczyzn, którzy wcześniej spożywali alkohol. Na miejscu strażnicy zastali znanych bezdomnych, którzy od dłuższego czasu uprzykrzają życie mieszkańcom jak i służbom. Panowie zostali zatrzymani a po wytrzeźwieniu sprawa ich w trybie przyspieszonym trafiła do Sądu. Z uwagi, że na swoim koncie mają wiele podobnych czynów po uprawomocnieniu się wyroku na dłuższy czas znikną z przestrzeni naszego miasta.

8 września 2022 roku o godz. 10.00 operator monitoringu wizyjnego zauważył trzy osoby siedzące na ławce, które za przystankiem na pl. Grunwaldzkim piją alkohol. Interweniujący na miejscu patrol wypisał mandat i uświadomił panów, że za szybą wiaty przystankowej nie stali się niewidzialni dla kamery

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNasze drogie śmieci. Kto zajmie się wywozem odpadów w Świdnicy?
Następny artykułDwie kolizje na krajowej 35-tce [FOTO]