Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy cały czas niepokonani. Podsumowanie występów biało-zielonych

Juniorzy cały czas niepokonani. Podsumowanie występów biało-zielonych

0

Juniorskie drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w sezonie 2022/2023 cały czas nie znaleźli swojego pogromcy. Przedstawiamy obszerne podsumowanie ostatnich występów młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych.

Po remisie na inaugurację sezonu, a następnie pięciu wygranych meczach z rzędu, przyszedł czas na kolejny podział punktów. Podopieczni trenera Jakuba Rosiaka z I ligi wojewódzkiej juniorów znów mieli problemy ze skutecznością, podobnie jak miało to miejsce choćby w przypadku wygranego 2:1 starcia z Olympic’iem Wrocław. Biało-zieloni razili nieskutecznością pod bramką rywali, a do tego doszły dość łatwo i na własne życzenie stracone gole. Świdniczanie walczyli na trudnym terenie w Nowej Rudzie i spotkanie z Piastem rozpoczęli nieźle, bo od prowadzenia. W 38. minucie do sieci trafił Igor Ratajczak, lecz tuż przed końcem pierwszej połowy nie ustrzegliśmy się błędu, tracąc gola autorstwa Bartłomieja Biernata. Ten sam zawodnik w 52. minucie dał gospodarzom prowadzenie 2:1. Przyjezdni nie rezygnowali z ataków, błyskawicznie doprowadzili do remisu za sprawa Mateusza Dudy i walczyli o pełną pulę. Niestety mimo walki i naszych starań, rezultat w tym meczu nie uległ zmianie i przyszło nam się zadowolić jednym „oczkiem”. Obecnie z 17 punktami plasujemy się na trzeciej pozycji w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, ustępując jedynie Chrobremu Głogów (19) i Ślęzie Wrocław (19).

Piast Nowa Ruda – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:2 (1:1)

Skład: Telicki, Kruczek, Duda, Ratajczak, Czochara, Ilski, Markowski (65′ Metelica), Wysoczański (52′ Okarmus), Michta (65′ Oboza), Migas, Busch.

Swój mecz rozgrywali także juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego mierzyli się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. – Mecz we Wrocławiu był naszym zdecydowanie najsłabszym występem w tym sezonie. W grze brakowało płynności i dokładności, a mimo tego w całym spotkaniu stworzyliśmy sobie 5-6 sytuacji z których powinniśmy zdobyć bramki. Nie ustrzegliśmy się też błędów w grze defensywnej i tylko dzięki równie nieskutecznej grze rywali, wynik oscylował cały czas wokół remisu. Przy dobrej skuteczności z obu stron, już do przerwy mógłby być wynik 5:3 dla nas. Mimo słabszego występu zespół konsekwentnie jednak dążył do zwycięstwa. Mecz się dla nas nie zaczął dobrze, bo to gospodarze rozpoczęli strzelanie, ale jeszcze przed przerwą, zawodników ofensywnych wyręczył Hubert Pawlik, który otrzymał dokładne podanie od Eryka Koraba i dał nam remis do przerwy. Po przerwie rozpoczęliśmy mocno zmotywowani, żeby ten pojedynek wygrać i bardzo szybko, bo po kilku minutach Eryk Korab strzelił gola na 2:1. W kolejnych minutach wróciły koszmary z pierwszej połowy i mieliśmy problemy ze skutecznością, jednak mimo tego udało nam się obronić korzystny wynik i wywalczyć trzy punkty na trudnym terenie – komentuje trener zespołu, Tomasz Oleksy. Świdniczanie z 13 punktami są wiceliderami tabeli. Prowadzi z kompletem 15 „oczek” Parasol Wrocław.

Ślęza Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:2 (1:1)

Skład: Janas, Zaczyński (72′ Cybruch), Sośnicki, Nowak, Król, Pawlik (83′ Kulpiński), Zawiła, Korab (68′ Safian), Błasz (40′ Malawski), Dudzic (75′ Malinowski), Lipiński (60′ Jarosz).

W ostatni weekend o ligowe punkty walczyła tylko jedna biało-zielona drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Zespoły z III i IV ligi okręgowe miały pauzy, a na murawie zaprezentowała się ekipa trenera Piotra Krygiera z I ligi dolnośląskiej. Świdniczanie rywalizowali na wyjeździe z FC Academy Wrocław i niestety musieli uznać wyższość przeciwników. Miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia i zdobycia trzech goli na które odpowiedzieliśmy trafieniem Pawła Łabędzia. Po zmianie stron rywale trafili dwukrotnie, a my raz (Igor Pierzchałą) i mecz zakończył się triumfem wrocławian w wymiarze 5:2. Biało-zieloni cały czas pozostają na ósmej lokacie w lidze.

FC Academy Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 5:2 (3:1)

Skład: Oleś, Stelmach, Świąć, Ladenberger, Fedusiv, Mazur, Marczak, Pieńkowski, Dudek, Pierzchała, Łabędź, Sikora, Agaciak, Grzybowski, Podleśny, Wacht.

Aż trzy spotkania w ostatni weekend rozegrali młodzicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Biało-zieloni zanotowali w sumie dwie wygrane i jedną porażkę. – Plan jakim było wygranie w II lidze zrealizowaliśmy. W meczu I ligi ze Śląskiem Wrocław, to oni dominowali i prowadzili grę. My graliśmy dobrze w obronie, zostawiając na boisku sporo zdrowia więc nie przekładało się to na jakąś dużą ilość sytuacji bramkowych dla Śląska. Niestety tego dnia z wielu względów (wyjazdy wakacyjne, choroby, kontuzje) stać nas było tylko na tyle… Z meczu na mecz widać jednak poprawę i chyba idziemy w dobrym kierunku, co mam nadzieję pokażą kolejne mecze – wyznaje trener, Mariusz Krupczak. Finalnie w meczu I ligi wojewódzkiej Śląsk Wrocław wygrał u siebie 2:1, a honorowe trafienie zaliczył dla nas z rzutu karnego Mateusz Politański. W starciu w ramach II ligi wojewódzkiej pokonaliśmy na własnym terenie Olympic Wrocław 3:2 po golach Bruno Stachyry, Michała Sidora i Huberta Głogiewicza. Nasza trzecia ekipa z IV ligi okręgowej pokonała z kolei na wyjeździe 7:0 Zielonych Łagiewniki, a łupem bramkowym podzielili się: Bartosz Demczyszak (2), Franciszek Rybka, Fabian Chmielewski, Filip Robak, Maciej Politański, a do tego padł jeden gol samobójczy. Biało-zieloni w tabelach zajmują kolejno miejsca czwarte (I liga), szóste (II liga) i czwarte (IV liga).

Śląsk Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:1 (2:1)

Skład: Migas, Bosch, Kaźmierczak, Kozar, Maliszewski, Mateusz Politański, Ungurian, Waśniowski, Witaszczyk, Dudajek, Rybka.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Olympic II Wrocław 3:2 (2:1)

Skład: Niedziałkowski, Głogiewicz, Gawroński, Głowacki, Mitura, Monica, Orzechowski, Walczak, Walewski, Kasprzak, Mazur, Sidor, B. Stachyra.

Zieloni Łagiewniki – IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 0:7 (0:2)

Skład: Kasprzak, Chmielewski, Demczyszak, Jaumień, Kudela, Otoka, Podgórski, Robak, Stasiak, Cisek, Dudajek, Maciej Politański, Rybka.

Bardzo wysokie zwycięstwo zanotowała także nasza czwarta drużyna młodzików. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali IV Świdnica trenera Ryszarda Tyndla pokonali na własnym terenie w ramach rozgrywek V ligi okręgowej Cukrownika Pszenno w wymiarze 14:1. Aż pięciokrotnie na listę strzelców wpisał się Marcel Rohde, trzy gole strzelił Bartek Opalach, dwa Leon Kosmala, a po jednym dołożyli Kacper Kłosowski, Beniamin Miedziński, Wojciech Wiśniewski i Jan Smok. Biało-zieloni po 4 rozegranych meczach i z 10 punktami są wiceliderami rozgrywek.

IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica – Cukrownik Pszenno 14:1

Skład: Dudek, Kłosowski, Miedziński, Opalach, Ośka, Patruś, Rohde, Stawowy, Wiśniewski, Sobolewski, Dudzic, Kosmala, Ożóg, Rogóża, Smok.

Poprzedni artykułBezpłatne warsztaty dramatopisarskie z Mateuszem Pakułą. Zapisy tylko do jutra!
Następny artykułKoniec wyboistej jazdy w stronę jeziora Bystrzyckiego. Ruszył wyczekiwany remont [FOTO]