Strona główna Kultura Bezpłatne warsztaty dramatopisarskie z Mateuszem Pakułą. Zapisy tylko do jutra!

Bezpłatne warsztaty dramatopisarskie z Mateuszem Pakułą. Zapisy tylko do jutra!

0

Jeszcze tylko do 28 września można się zapisać na bezpłatne warsztaty dramatopisarskie w Świdnicy. Poprowadzi je wielokrotne nagradzany dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy – Mateusz Pakuła. Zajęcia będą trwały dwa dni – 3 i 4 października w Galerii Fotografii.

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna serdecznie zaprasza na dwudniowe warsztaty dramatopisarskie, które poprowadzi Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy.

Zajęcia odbędą się w Galerii Świdnickiego – 3 października od godz. 15.30-19.30 oraz 4 października od 14.30 do 17.30. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy do 28 września 2022 r. na adres: [email protected]

Mateusz Pakuła – był wielokrotnie nagradzany za swoje sztuki, adaptacje i spektakle. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Wydał sześć książek z dramatami. Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to Lem vs P. K. Dick i Pluton p-brane w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Chaos pierwszego poziomu w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, W ogień! w Teatrze Słowackiego w Krakowie, w reżyserii Wojtka Klemma i Wieloryb the Globe, w reżyserii Evy Rysovej. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Konformista 2029, Śnieg w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, czy Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną i Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka. W 2021 roku zadebiutował jako prozaik książką pt. „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Została ona nominowana do szeregu nagród, m.in. Odkrycia Empiku, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie Debiut Literacki — Pióro Roku 2021.

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji.

/oprac. AN/
/komunikat – Halina Szymańska, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułByły znakomite występy i premierowe zwycięstwa turniejowe [FOTO]
Następny artykułJuniorzy cały czas niepokonani. Podsumowanie występów biało-zielonych