Strona główna Artykuł sponsorowany Jaki piórnik będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Jaki piórnik będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

0

Piórnik to niezbędny element każdej szkolnej wyprawki. Często już przedszkola zamieszczają go na liście potrzebnych rzeczy, biorąc pod uwagę to, jaką frajdą może być dla malucha korzystanie z własnych, samodzielnie wybranych przyborów. Jaki piórnik będzie najlepszym wyborem? Który model lepiej sprawdzi się w przypadku młodszych, a który w przypadku starszych dzieci? Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule!

Jakie piórniki mamy do wyboru?

Wybierając piórnik dla dziecka możemy zdecydować się na:

  • Piórniki rozkładane. Mogą być jednokomorowe, dwukomorowe, a nawet trzykomorowe. Im więcej komór, tym więcej przyborów zmieści się we wnętrzu piórnika. Łatwiej też zachować w nim porządek.  Z drugiej strony taki trzykomorowy piórnik może być dość duży i ciężki.
  • Piórniki tuby. Nie mają przegródek, dzięki czemu nie trzeba odkładać przyborów w wyznaczone miejsca. Piórniki tuby mają szerokie grono wielbicieli ze względu na wygodę użytkowania.
  • Piórniki saszetki. Łączą w sobie zalety piórników rozkładanych i tub. Z jednej strony mają jedną dużą komorę na przybory szkolne, z drugiej często wyposażone są także w przegródkę lub zakładkę na ołówki czy długopisy. Możemy znaleźć także saszetki bez kieszonek i przegródek. Takie modele mogą świetnie nadawać się do przechowywania dodatkowych przyborów szkolnych.

Do wyboru mamy także piórniki z wyposażeniem. To dobre rozwiązanie dla zabieganych rodziców, którzy nie mają czasu na oddzielne zakupy kredek, flamastrów, ołówków czy długopisów.

Jaki piórnik dla malucha, a jaki dla starszego dziecka?

Nie ma jednej konkretnej reguły, którą należy kierować się kupując piórnik dla malucha lub dla starszaka. Wszystko zależy od upodobań dziecka oraz jego aktualnych potrzeb.

Duże, pakowne piórniki powinny sprawdzić się na etapie szkoły podstawowej. Bez trudu można spakować do nich wszystkie przybory potrzebne podczas różnych lekcji. Małe modele są natomiast odpowiednie dla przedszkolaków oraz starszych uczniów, którzy z zazwyczaj nie muszą nosić do szkoły kredek i innych tego typu gadżetów.

Jeśli chodzi o estetykę, młodszym smykom mogą spodobać się kolorowe piórniki z bohaterami z ulubionych bajek, we wzory, czy w urocze zwierzątka. Starszym dzieciom powinny przypaść do gustu modele w bardziej stonowanych odcieniach. Ostateczną decyzję najlepiej jednak pozostawić przyszłemu właścicielowi piórnika.

Szukając idealnego piórnika warto zajrzeć do salonów SMYK i na smyk.com, gdzie znajdziesz ogromny wybór piórników w rożnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoncert Tomasza Żołtko w Świdnicy został odwołany
Następny artykułNajlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych ze stypendiami i nagrodami [FOTO/LISTA]