Strona główna Kultura Koncert Tomasza Żołtko w Świdnicy został odwołany

Koncert Tomasza Żołtko w Świdnicy został odwołany

0

Pieśniarz, gitarzysta, kompozytor, poeta, współtwórca współczesnej piosenki autorskiej – Tomasz Żółtko miał wystąpić w Świdnicy w ramach 370-lecia Kościoła Pokoju. Koncert został odwołany z powodu nieszczęśliwego urazu kończyny dolnej u artysty. Wydarzenie było zaplanowane na 8 września na godz. 19.00 w świdnickim teatrze.

Niekonwencjonalny twórca  miał w Świdnicy zaśpiewać m.in. utwory z najnowszej płyty „Klarowanie wina”. Koncert niestety musiał zostać odwołany z powodu poważnej kontuzji. – No niestety stało się!Zerwałem ścięgno Achillesa. Zerwałem ze szczętem. Przez chwilę sześćdziesięcioletniemu chłopu wydało się, że ciągle może jeszcze skakać niczym łania, no i … skoczyłem. W oka mgnieniu zobaczyłem całą Drogę Mleczną, zaś lekarka na sorze po zrobieniu usg. stwierdziła, że … mam Achillesa porwanego „jak pędzelek”. A że Achilles sam z siebie się nie zrasta, no to za parę dni czeka mnie operacja i długie dochodzenie do jakiej takiej używalności. W związku z powyższym, jestem zmuszony odwołać wszystkie swoje najbliższe koncerty i wykłady. Póki co wypada cały wrzesień, a co będzie dalej – zobaczymy – poinformował na swoim facebooku Tomasz Żółtko.

„Klasyczny samotny wilk i przeciwnik fundamentalizmów we wszelkiej postaci”, mówi o sobie Tomasz Żółtko, pieśniarz, gitarzysta, kompozytor, poeta, współtwórca współczesnej piosenki autorskiej. Wydał trzynaście płyt (największy rozgłos przyniósł mu album „Klatka skandalu”) oraz sześć zbiorów wierszy. To poezja z domieszką autoironii, humoru i refleksji, także teologicznej, artysta jest absolwentem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

/oprac. AN/
/informacje/ zdjęcie – facebook – Kościół Pokoju, Tomasz Żółtko/

Poprzedni artykułNa czym polegają różne metody obróbki kawy?
Następny artykułJaki piórnik będzie najlepszy dla Twojego dziecka?