Strona główna 0_Slider Jak przetrwać do końca roku? Zwierząt coraz więcej, pieniędzy coraz mniej. Świdnickie...

Jak przetrwać do końca roku? Zwierząt coraz więcej, pieniędzy coraz mniej. Świdnickie schronisko potrzebuje pomocy!

0

Aż 300 zwierząt trafiło do świdnickiego schroniska przy Pogodnej 3 w pierwszym półroczu 2022 roku. Większość z nich była schorowana i zaniedbana. Zwierząt drastycznie przybywa, a środków na ich utrzymanie jest coraz mniej. Placówkę dotyka inflacja i wzrost kosztów energii. Prowadząca schronisko fundacja ogłasza zbiórkę „na przetrwanie do końca roku” i zapowiada festyn, połączony z promocją adopcji.

– Jesteśmy na Pogodnej każdego dnia, od 1 stycznia 2017 roku. Do 12 września 2022 daje nam to 2079 dni pracy z ponad 100 podopiecznych na pokładzie. Jest nam trudno i potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie chcemy kończyć zbiórki tym pytaniem, ale zaczęliśmy je sobie zadawać: Czy starczy nam środków na ratowanie kolejnych zwierząt? – piszą pracownicy i wolontariusze.

– W tym momencie na Pogodnej zamieszkuje 170 zwierząt, z czego około 30 to są zwierzęta z interwencji, które stale wymagają diagnostyki i kosztownego leczenia. Staramy się, by każdy czworonóg miał u nas życie na 5 gwiazdek, jednakże rosnące koszty zaczynają odbierać nam możliwości… Według wyliczeń budżetu brakuje nam 20 000 zł miesięcznie do końca bieżącego roku, aby przetrwać. Daje to łącznie 80 000 złotych – wyliczają i pokazują na platformie ratujmyzwierzaki.pl, w jakim stanie trafiają do nich zwierzęta. Zdjęcia są tak drastyczne, że można je odsłaniać wyłącznie na własne życzenie.

Schronisko otrzymuje środki z budżetu miasta Świdnicy oraz od gmin, które umieszczają tu swoje bezpańskie zwierzęta, jednak mnóstwo kotów i psów pochodzi z interwencji, za którymi nie idą żadne pieniądze i na ich utrzymanie fundacja musi pozyskiwać środki od darczyńców.

FMP zapewnia: „Nie jesteśmy fundacją, która tylko żąda. Poniżej pokazujemy, jak wydatkowaliśmy darowizny na rozwój i podnoszenie standardu życia zwierząt w latach 2021-2022. To tylko niektóre z większych zakupów. Większość z tych inwestycji zostało zrealizowanych dzięki Waszemu 1%, za co bardzo dziękujemy!

• Trwające przenoszenie kojców, ich naprawa i nowe podłoże – 50 000 zł brutto
• Zakup kolejnego garażu na rzecz magazynu darów – 11 270 zł brutto
• dodatkowe ogrodzenie na terenie schroniska – 1034 zł brutto
• zakup bud dla psów – 6200 zł brutto
• finał budowy zewnętrznych boksów kwarantanny dla psów – 12 000 zł brutto
• naprawa myjki ciśnieniowej – 4 000 zł brutto
• zakup dodatkowej myjki ciśnieniowej – 3000 zł brutto
• montaż klimatyzacji w kociarni – 6000 zł brutto
• bieżące naprawy, przygotowanie kojców – 5300 zł brutto

• kostka brukowa na chodnik – 1 500 zł brutto
• transport podłoże boksów dla psów – 2 430 zł brutto
• lampa UV – 1000 zł brutto
• zakup baseników – 1 000 zł brutto
• zakup klatek kennelowych, transporterów – 5 000 zł brutto”

Fundacja znów zwraca się do darczyńców, prosząc o wpłaty za pośrednictwem zbiórki „Pomóż nam przetrwać do końca roku”. Równie ważne jest, by możliwie jak najwięcej zwierząt znalazło nowe domy. Cały czas aktualizowana jest specjalna zakładka, prezentująca psy i koty gotowe do adopcji na stronie schroniska. Zwierzaki można odwiedzać każdego dnia, ale będzie też specjalna okazja. 2 października schronisko zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Dobra opcja to adopcja”. Od 11.00 do 16.00 wszyscy pracownicy będą odpowiadać na pytania, dotyczące prowadzenia schroniska i adopcji, będzie można poznać podopiecznych placówki. Szykuje się także wiele dodatkowych atrakcji – stoisko z gadżetami, stoisko z ciastami, malowanie twarzy, pogadanka z kocią behawiorystką. Szczegóły w wydarzeniu „Dzień otwarty-dobra opcja to adopcja”.

/asz/

Poprzedni artykułChciała sprzedać rolki, straciła pieniądze
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19