Strona główna 0_Slider Fabrycznie nowy samochód zasili flotę świdnickiej Straży Miejskiej. Wiemy, jaki

Fabrycznie nowy samochód zasili flotę świdnickiej Straży Miejskiej. Wiemy, jaki

0

Mercedes-Benz Citan Tourer trafi jeszcze  w tym roku do świdnickiej Straży Miejskiej. O zakupie nowego auta Rada Miejska zadecydowała pod koniec sierpnia tego roku.

– Flota nasza składa się z 4 samochodów, z czego dwa najstarsze to radiowóz Ford Mondeo z 2005 r. o przebiegu ponad 300 tys. km. Jest to pojazd osobowy nieodpłatnie przekazany nam przez Urząd Miejski w Świdnicy w 2012 r. z przebiegiem 268 tys. km. Używany sporadycznie w sytuacjach awarii pozostałych radiowozów oraz przez kadrę kierowniczą jednostki. Jest szansa, że jeszcze jakiś czas nam posłuży. Drugi z nich to Kombi Van VW Caddy rocznik 2008 z przebiegiem 315 tys. km(zrobionych tylko i wyłącznie w mieście) Jest już pojazdem bardzo zużytym i awaryjnym, co w konsekwencji generuje wysokie koszty eksploatacyjne oraz negatywnie wpływa na płynność funkcjonowania pozostałych pojazdów. Najwyższy już czas by mógł zakończyć swoją służbę w straży. Pozostałe dwa radiowozy jeden typu Kombi Van i drugi Van zakupione zostały w 2016 i 2019 roku. Są to już pojazdy, które spełniają ustawowe warunki techniczne i wyposażeniowe wymagane dla nowych pojazdów straży gminnych/miejskich – informuje Edward Świątkowski, zastępca komendanta SM w Świdnicy.

W czerwcu 2021r. świdniccy strażnicy otrzymali do testów Mercedes Vito z napędem elektrycznym

Dostawca nowego auta został wyłoniony w drodze zapytania ofertowego, które zostało skierowane do 7 podmiotów. – We wskazanym termonie wpłynęła jedna oferta, która spełniała wymogi zamówienia podprogowego oraz określony w zapytaniu opis przedmiotu zamówienia. Powyższa oferta została złożona przez firmę DDB Auto Bogacka spółka komandytowa oraz zatwierdzona do realizacji przez zespół przetargowy – podaje Straż Miejska na swojej stronie.

Grafika ze strony mercedes-benz.pl

– Nowy radiowóz typu Kombi Van w trakcie codziennej służby w przestrzeni miejskiej, będzie tak wyposażony, by można było realizować wszystkie zadania wynikające z bieżących potrzeb Gminy Miasto Świdnica a w szczególności tych związanych z  realizacją zadań w zakresie gospodarki odpadami, kontrolą nielegalnych wysypisk śmieci, kontrolami w zakresie niskiej emisji,  zabezpieczaniem miejsc niebezpiecznych w infrastrukturze drogowej, budowlanej a także innej np. zanieczyszczenia, skażenia środowiska naturalnego, realizacji interwencji związanych ze zwierzętami (dzikimi i domowymi), które wymagają udzielenia pilnej pomocy – wylicza zastępca komendanta. Samochód będzie wyposażony w przedział bagażowy i radiotelefon kompatybilny z systemem łączności straży miejskiej. Auto będzie oznakowane zgodnie z przepisami.

Do świdnickiej straży trafi model z silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra. Jak tłumaczy zastępca komendanta, oczekiwanie na pojazd elektryczny trwa kilka miesięcy.

Koszt zakupu to 155 800 zł (brutto), a pojazd ma zostać dostarczony do jednostki do połowy grudnia 2022r.

/asz/

Poprzedni artykułCztery Żywioły Słowa w nowej odsłonie i z wieloma spotkaniami autorskimi
Następny artykułSport bez barier. Niepełnosprawni walczyli na siatkarskim parkiecie! [FOTO]