Strona główna Sport Inne Ciężary powędrują w górę. Powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika

Ciężary powędrują w górę. Powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika

0

Galeria Świdnicka będzie areną siłaczy, którzy 1 października staną do rywalizacji o Puchar Świdnickiego Dzika w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Celem zawodów jest popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w naszym regionie.

Na starcie staną amatorzy, którzy w kilku kategoriach wagowych, osobno dla kobiet i mężczyzn, rywalizować będą w wyciskaniu sztangi. Miejscem zmagań będzie przyjazna inicjatywom sportowym Galeria Świdnicka. Zawody mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział zawodnicy od 14. roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy
chętni.

Wśród startujących wyłonieni zostaną najsilniejsza świdniczanka i świdniczanin. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje dla publiczności, którzy odwiedzą w tym dniu arenę zmagań. Będą to konkursy dla dorosłych kibiców oraz dzieci, jak również pokazy akrobatyczne.

Poprzedni artykuł40-latek liczył na szybki zysk na kryptowalutach. Stracił sporą sumę
Następny artykułPracownia mocy dla świdnickich nastolatków. Ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach projektu (Bez)troska.