Strona główna 0_Slider 40-latek liczył na szybki zysk na kryptowalutach. Stracił sporą sumę

40-latek liczył na szybki zysk na kryptowalutach. Stracił sporą sumę

0

Ponad 160 tysięcy złotych stracił 40-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna chciał zainwestować w kryptowaluty i zarobić. Świdniccy policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach.

Do świdnickich policjantów zgłosiła kolejna osoba, która została oszukana przy transakcjach internetowych. 40-letni mieszkaniec naszego powiatu chciał zarobić na kryptowalutach. Jak wynikało z jego relacji na jednej ze storn internetowych znalazł newsa o nowej wirtualnej monecie, wypełnił formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwoniła do niego kobieta, która przestawiała się jako konsultantka tej firmy. Kobieta oświadczyła, że utworzyła już dla 40-latka konto na platformie, następnie zweryfikowała dane mężczyzny oraz przekazała informację, że w najbliższym czasie z 40-latkiem skontaktuje się jego osobisty doradca finansowy. Na kontakt nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze tego samego dnia „rzekomy doradca” nawiązał kontakt – relacjonuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Rozmówca opowiedział mężczyźnie jak w krótkim czasie można sporo zarobić. Kilkukrotnie kontaktował się z 40-latkiem namawiając na inwestycje oraz oferując swoją pomoc. Przyszłe inwestycje mężczyzna rozpoczął od zainstalowania na swoim tablecie wskazanej przez rzekomego konsultanta „specjalnej aplikacji do obsługi platformy inwestycyjnej”. Ta „specjalna aplikacja” okazała się niczym innym, jak oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na urządzeniu 40-latka. Kolejnego dnia konsultant namówił 40-latka na pierwsze inwestycje i polecił zrobić przelew, a potem kolejny. W efekcie 40-latek przelał kwotę ponad 160 tysięcy złotych na konto inwestycyjne, z którego oszuści pieniądze przelali na inne konta – opisuje Ząbek.

Po raz kolejny policjanci apelują o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. – Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych bądźmy nieufni – przypominają.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSeniorzy odbiorą symboliczny klucz do bram miasta. Wokół Rynku przejdzie Defilada Uśmiechu
Następny artykułCiężary powędrują w górę. Powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika