Strona główna 0_Slider Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

Akcja #sadziMY. Świdnickie nadleśnictwo rozda sadzonki

0

Już po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja #sadziMY. Leśnicy przygotowali milion sadzonek, które będzie można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce 29 i 30 września. Na zainteresowanych udziałem w akcji czekać będą również pracownicy Nadleśnictwa Świdnica.

Akcja #sadziMY została zainaugurowana w 2019 roku przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez nawałnice, które wystąpiły na terenie Polski w sierpniu 2017 roku. W ich wyniku połamane i wywrócone zostały miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę i Kujawy, po Kaszuby. W ramach ogólnopolskiej akcji, każdy będzie mógł bezpłatnie odebrać sadzonkę w siedzibie najbliższego nadleśnictwa, aby następnie posadzić ją na własnym gruncie i samodzielnie pielęgnować.

Leśnicy przygotowali milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Będą je rozdawać w czwartek i piątek, 29 i 30 września, między 9.00 a 15.00. – Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Do udziału w akcji namawiają również świdniccy leśnicy. – Odbierz i posadź otrzymane od leśników drzewko! Zapraszamy pod siedzibę Nadleśnictwa Świdnica przy ul. Wł. Sikorskiego 11 w Świdnicy. Czekamy na Was 29 i 30 września w godz. 9.00-15.00 – zachęcają.

/Lasy Państwowe, opr. mn/

Poprzedni artykułZbliża się październikowy Targ Ziemi w Kraskowie
Następny artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia