Strona główna 0_Slider „Zdrowie ma smak” po raz piętnasty. Targi zdrowej żywności i festiwal piwa...

„Zdrowie ma smak” po raz piętnasty. Targi zdrowej żywności i festiwal piwa rozpoczęte [FOTO/VIDEO]

0

Ponad trzydziestu wystawców prezentować będzie swoje wyroby podczas jubileuszowych XV Targów Zdrowej Żywności „Zdrowie ma smak”. Tegoroczna edycja targów odbywa się w dniach 26-27 sierpnia i tradycyjnie już połączona jest z Festiwalem Piwa Rzemieślniczego, który potrwa do niedzieli, 28 sierpnia.

Wystawcy zaprezentują między innymi: miody, octy, musztardy, syropy, ketchupy, oleje, wyroby cukiernicze, naturalne kosmetyki, produkty sypkie, przetwory z dyni, pieczywo, przyprawy, koncentraty z owoców i roślin, jabłka, soki owocowe, dżemy i powidła, grzyby, sery, wędliny, wina, pierniki i ciasta. Do tej pory zgłosiło się przeszło 30 wystawców. Oprócz stoisk ze zdrowymi, ekologicznymi i regionalnymi produktami na odwiedzających targi czekać będą atrakcje dla najmłodszych, degustacja potraw kuchni czeskiej, a także występy artystyczne – mówi Piotr Dębek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Pierwszego dnia targów zaplanowano koncerty polskich i czeskich muzyków, a na zakończenie zabawę z DJ-em. W sobotę smakołykami częstować będą goście z czeskiego Jičína, będzie moc atrakcji dla dzieci, a po południu na scenie rozpoczną się występy artystyczne i koncerty. Zaśpiewają między innymi przebojowe dziewczyny ze świdnickiego zespołu DSW.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnickie wokalistki zaśpiewają znane przeboje. Koncert już w sobotę
Następny artykułKoncert w kamieniołomie zainaugurował festiwal Strzegom A Cappella. Muzyka klasyczna zabrzmiała też w bazylice i kościele św. Jadwigi [FOTO]