Strona główna 0_Slider Zakończyli działania we Francji. Z pożarami walczyło także trzech strażaków z powiatu...

Zakończyli działania we Francji. Z pożarami walczyło także trzech strażaków z powiatu świdnickiego [FOTO]

0

Dzisiaj kompletują i suszą sprzęt, a jutro w drogę! 146 polskich strażaków wraca po akcji gaśniczej w okolicach Bordeaux we Francji. W ekipie są trzej strażacy z JRG Świdnica i JRG Świebodzice.

Od lewej: st. kpt. Gieras Adam (żółta koszulka, JRG Świdnica), w środku st. ogn. Mariusz Waligorski(JRG Świebodzice), po prawej st. asp. Marcin Sokólski (JRG Świebodzice, w hełmie)

Działania ratowniczo-gaśnicze polskich strażaków zostały zakończone. Dziś przez cały dzień w bazie operacyjnej GFFFV Poland będzie trwało kompletowanie i suszenie sprzętu, zwijanie obozowiska oraz przygotowanie pojazdów do drogi. Przed Nimi 1713 kilometrów do granicy z Polską – informuje Komenda Główna PSP.

Od 11 sierpnia w grupie 146 polskich strażaków, walczących z pożarem ok. 1000 hektarów lasu w regionie Gironde, byli st. kpt. Gieras Adam ( JRG Świdnica), st. ogn. Mariusz Waligorski (JRG Świebodzice) i st. asp. Marcin Sokólski (JRG Świebodzice, w hełmie). Do Francji pojechał także świdnicki wóz bojowy.

Zadania strażaków z Polski polegały przede wszystkim na dogaszaniu pożarów, wspierali także swoich francuskich kolegów quadami.

Francuzi poprosili o międzynarodową pomoc na początku sierpnia, gdy pożary objęły znaczne obszary leśne na południu i zachodzie kraju. Jak się okazało, cześć z nich została wywołana celowo. Policja zatrzymała 25 podpalaczy.

Polscy strażacy dotychczas uczestniczyli w 37 misjach zagranicznych.

/red./
fot. za Twitter KP PSP w Świdnicy

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu w Świdnicy [FOTO]