Strona główna 0_Slider Szpital Latawiec obdarowany przez WOŚP

Szpital Latawiec obdarowany przez WOŚP

0

Oddział Otolaryngologiczny otrzymał nowoczesny systemem endoskopowy. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP – informuje świdnicki szpital Latawiec.


Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, umożliwiający precyzyjną ocenę wnętrz nosa, gardła, ucha i krtani zasilił nasz Oddział Otolaryngologiczny. Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP w ramach 29. Finału, który odbył się w 2021r. i dedykowany był oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Badanie endoskopowe jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych w otolaryngologii. Endoskop zawiera układ optyczny umożliwiający obejrzenie niedostępnych okolic ciała. Badania przeprowadzane za jego pomocą są bezbolesne, co jest szczególnie istotne w przypadku najmłodszych pacjentów. Dzięki nowoczesnej technologii i doskonałej jakości obrazu Full HD, przekazany naszemu szpitalowi system endoskopii giętkiej i sztywnej pozwoli na dokładniejszą diagnostykę laryngologiczną oraz przyczyni się do poprawy komfortu naszych pacjentów – podkreślają przedstawiciele szpitala w mediach społecznościowych.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy otrzymuje wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od 1. Finału Orkiestry, który miał miejsce w 1993 roku. Od tego czasu Fundacja WOŚP wspierała „Latawiec” wielokrotnie, przekazując specjalistyczny sprzęt na oddziały dziecięce świdnickiego szpitala tj. Oddział Fizjologii i Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Mali pacjenci w ramach pomocy Fundacji WOŚP otrzymali: pulsoksymetr (1. Finał), inkubator podstawowy (1. Finał), inkubator zamknięty do opieki podstawowej (7. Finał), wkładki uszne (8. Finał), końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu (8. Finał), urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN (9. Finał), pompa strzykawkowa (11. Finał), resuscytator noworodkowy (13. Finał), zestaw nCPAP wspomagający oddychanie u noworodków (16. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD (17. Finał), dwa komputery/terminal do przesyłania danych (17. i 25. Finał), aparat USG (20. Finał), monitor pomiarów przezskórnych pO2/pCO2 (20. Finał), kardiomonitor MP30/X2 (20. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu (25. Finał), czternaście sztuk leżanek dla rodziców (25. Finał), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków (26. Finał), stanowisko do resuscytacji (26. Finał).

Tylko w ostatniej dekadzie Fundacja WOŚP przekazała na ręce świdnickich medyków sprzęt o łącznej wartości 312 179,75 zł.

/red./

Poprzedni artykuł„Zawsze blisko ludzi”? Dyżurów prezydent Świdnicy dla mieszkańców już nie będzie
Następny artykułPomarańczowy alert IMGW. Będzie gorąco