Strona główna 0_Slider Problemy z windami w świdnickim szpitalu. Planowane są zmiany, ale potrzeba pieniędzy

Problemy z windami w świdnickim szpitalu. Planowane są zmiany, ale potrzeba pieniędzy

0

Na niesprawność szeregu wind przeznaczonych dla pacjentów Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy pod koniec ubiegłego tygodnia zwrócili uwagę odwiedzający swoich bliskich mieszkańcy regionu. Wskazywali, że w placówce tego typu jest to sytuacja niedopuszczalna. Głos w sprawie awarii zabrał przedstawiciel świdnickiego szpitala.

Zdarzają się sytuacje awarii dźwigów osobowych w szpitalu. Niemniej jednak są na bieżąco usuwane, tak aby zapewnić niezbędne warunki pobytu naszym pacjentom i odwiedzającym. Ze względu na coraz częstsze i trudniejsze do usunięcia awarie planowana jest ich wymiana – tłumaczy Łukasz Czajkowski z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy.

Właśnie z tego powodu szpital stara się pozyskać środki finansowe na zakup i montaż nowych dźwigów osobowych. W kwietniu br. złożono wniosek do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie zakupu dwóch wind z programu „Dostępność plus dla zdrowia”, na którego rozstrzygnięcie nadal oczekujemy – dodaje Czajkowski.

/mn/

Poprzedni artykułNasza kadra przed turniejem półfinałowym w Rydze
Następny artykułInkubator Przetwórstwa Lokalnego już działa