Strona główna 0_Slider Pożegnali Tadeusza Bortnika, wieloletniego nauczyciela ZSB-E w Świdnicy i prezesa oddziału Związku...

Pożegnali Tadeusza Bortnika, wieloletniego nauczyciela ZSB-E w Świdnicy i prezesa oddziału Związku Żołnierzy WP

0

Rodzina, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, członkowie związków kombatanckich i przedstawiciele władz Świdnicy i powiatu świdnickiego odprowadzili dzisiaj w ostatnią drogę Tadeusza Bortnika. Prezes świdnickiego oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, a także wieloletni nauczyciel przedmiotów elektrycznych w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy zmarł 24 sierpnia w wieku 91 lat.

„Powiedzieć, że odszedł jeden z najlepszych nauczycieli Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych to w przypadku Pana mgr inż. Tadeusza Bortnika znaczy nie powiedzieć nic. Wspaniały nauczyciel, ulubiony wychowawca wielu roczników klas elektrycznych, opiekun młodych nauczycieli zawsze miał czas i sposób na niesienie wsparcia w trudnych chwilach. Wesoły, a jednocześnie zasadniczy, rzetelny i konkretny był wzorem dla swoich uczniów, z którymi do dziś regularnie utrzymywał kontakty. Pan Tadeusz Bortnik, emerytowany oficer Wojska Polskiego, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przez ponad 31 lat przekazywał swoim uczniom szeroką wiedzę teoretyczną i zawodowe zasady etyczne z poczuciem misji jaka cechuje wielkich nauczycieli. Był pomysłodawcą, twórcą i przez wiele lat kustoszem ceremoniału ZSB-E. Dbał o patriotyczne wychowanie młodzieży poprzez zachęcanie do udziału w konkursach i imprezach poświęconych pamięci wydarzeń historycznych i związanych z wojskowością, a także przez przykład swojego zaangażowania w społeczne oddanie sprawom kombatantów. Po przejściu na emeryturę nauczycielską ciągle utrzymywał kontakt ze szkołą, w której zawsze był serdecznie witany.” – tak zmarłego wspomina społeczność Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy.

Płk.rez.Tadeusz Bortnik przez wiele lat był prezesem świdnickiego oddziału Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski na wniosek ministra obrony narodowej za bohaterskie czyny w walce z najeźdźcą niemieckim oraz za gorliwą pracę i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.

Został pochowany na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułTargi żywności z koncertami i gośćmi z czeskiego Jicina [FOTO]
Następny artykułW Bolesławicach mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska dziękują za plony [FOTO]