Strona główna Wydarzenia Świdnica Powiększyła się kolekcja świdnickich znaczków turystycznych

Powiększyła się kolekcja świdnickich znaczków turystycznych

0

Od środy, 24 sierpnia w Informacji Turystycznej do nabycia będzie nowy znaczek turystyczny przedstawiający herb miasta. Tym samym Świdnica może pochwalić się aż siedmioma wzorami znaczków.

To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, wykonany bez użycia barwników, farb, lakierów – jest w 100 % ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Znaczek turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka – opisuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów tych drewnianych krążków do nabycia znaczka w cenie 8 zł, a wcześniej przede wszystkim do zwiedzenia miasta. Można również kupić inne znaczki: z wizerunkiem Katedry Świdnickiej, Kościoła Pokoju, wieży ratuszowej, Muzeum Dawnego Kupiectwa i rzeźby srającego chłopka oraz nagrodzony w 2019 roku tytułem „Najładniejszego znaczka turystycznego” – znaczek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona” – dodaje. Informacja Turystyczna (Rynek 39/40) czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCzęściowo wstrzymano ruch pociągów na trasie przez Sobótkę. Doszło do podmycia toru
Następny artykułW Morawie rusza letni turniej jeździecki