Strona główna 112 Częściowo wstrzymano ruch pociągów na trasie przez Sobótkę. Doszło do podmycia toru

Częściowo wstrzymano ruch pociągów na trasie przez Sobótkę. Doszło do podmycia toru

0

Koleje Dolnośląskie informują o wstrzymaniu ruchu pociągów na linii kolejowej nr 285 na odcinku między Sobótką a Kobierzycami. – Za pociągi na odcinku Sobótka – Kobierzyce – Sobótka zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza – przekazano w komunikacie przewoźnika. Pasażerowie podróżujący między Świdnicą a Wrocławiem muszą liczyć się z utrudnieniami.

Informację o wstrzymaniu ruchu na kolejowej trasie łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem przekazały około godziny 14.00 służby Gminy Marcinowice. – Z uwagi na wysoki poziom wód na rzece ,,Czarna Woda” przecinającej się z linią kolejową nr 285, ruch kolejowy na trasie Świdnica-Wrocław został częściowo wstrzymany. Na niektórych odcinkach wprowadzona została komunikacja zastępcza – poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Rzeczywiście na linii występują utrudnienia. Doszło do podmycia toru i wystąpienia zagrożenia związanego z wysokim poziomem wody w rzece. Obecnie linia ta jest dość mocno poszatkowana. Pociągi dojeżdżają z Wrocławia do Kobierzyc. Od Kobierzyc do Bielawy uruchomiona została komunikacja zastępcza, co ma związek z pracami torowymi prowadzonymi obecnie przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei na odcinku Dzierżoniów-Bielawa. Kolejna przerwa w ruchu pociągów, gdzie również zorganizowana została komunikacja zastępcza, występuje na odcinku między Rogowem Sobóckim a Sobótką Zachodnią – to właśnie jest odcinek, na którym miało dojść do podmycia. Z tego powodu  PKP PLK wyłączyła go z użycia – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Obecnie zakładane jest utrzymanie kursowania pociągów pasażerskich na odcinku między Świdnicą a Sobótką. Koleje Dolnośląskie mają informować o dalszych działaniach oraz zmianach w organizacji przewozów. Informacje o występujących utrudnieniach dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

mat. Kolei Dolnośląskich

/mn/

Poprzedni artykułProkuratura wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny wyłowionego z Bystrzycy. Zabezpieczono kajak
Następny artykułPowiększyła się kolekcja świdnickich znaczków turystycznych