Strona główna Sport Jeździectwo W Morawie rusza letni turniej jeździecki

W Morawie rusza letni turniej jeździecki

0

Jeszcze nie opadły sportowe emocje po rozgrywanych niedawno Mistrzostwach Europy Kuców, a w Morawie już szykuje się kolejny międzynarodowy turniej jeździecki w konkurencji WKKW. W czwartek startują zawody Strzegom Summer Tour – sztandarowa impreza w wakacyjnym kalendarzu Ośrodka Jeździeckiego Stragona.

Na strzegomskich arenach zobaczymy jeźdźców z 12 krajów na niemal 300 koniach. Rozegrane zostaną cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek, trzy konkursy krajowe oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW. W rywalizacji wezmą udział, m.in. Niemka Anna Siemer – drużynowa srebrna medalistka Mistrzostw Europy, jej rodaczka Anna Schaaf – srebrna medalistka Mistrzostw Europy w kategorii młodych jeźdźców, Japończyk Yoshiaki Oiwa – podwójny złoty medalista Igrzysk Azjatyckich, a także czołówka polskich wkkwistów, w tym aktualna srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski – Joanna Pawlak i Małgorzata Korycka.

Zawody startują w czwartek po południu. W ciągu pierwszych dwóch dni rozegrane zostaną próby ujeżdżenia. Cross i skoki przez przeszkody zaplanowane są na sobotę, a na niedzielę cross. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułPowiększyła się kolekcja świdnickich znaczków turystycznych
Następny artykułZnaleziono glukometr