Strona główna Sport Jeździectwo Irlandia z potrójnym złotem, brąz dla Polki w ujeżdżeniu

Irlandia z potrójnym złotem, brąz dla Polki w ujeżdżeniu

0

Irlandczycy wygrali w Morawie koło Strzegomia Mistrzostwa Europy Kuców w WKKW i w skokach przez przeszkody. Reprezentacja Polski znalazła się na podium w konkurencji ujeżdżenia.

WKKW
Irlandczycy: Ben Connors na Cornafest Fred, Josh Williamson na Ardeo Fireman, Matthew Love na Lucky For Some oraz Claire O’Ryan na Carhu Melody prowadzenie w konkursie objęli po próbie terenowej, po bezbłędnych przejazdach trójki zawodników. Trzy zrzutki na parkurze i 12 punktów karnych dodanych do wyniku końcowego nie zagroziły wywalczonej po crossie pozycji i reprezentacja Irlandii z wynikiem 104,1 pkt. wygrała Mistrzostwa Europy Kuców. W próbie skoków na czysto pojechał tylko Ben Connors. Utrzymał uzyskany po ujeżdżeniu wynik 28,9 do końca rywalizacji, co zapewniło mu drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i tytuł wicemistrza Europy.

Srebrny medal wywalczyli Niemcy – 107,6 pkt. Zdobyte po ujeżdżeniu drugie miejsce utrzymali przez wszystkie fazy konkursu. Najlepiej w ekipie zaprezentowała się Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We – 31 pkt. Zawodniczka bezbłędnie przejechała cross, awansując na drugą z trzeciej pozycji po ujeżdżeniu. Po zrzutce na parkurze spadała o jedno oczko w tabeli, kończący rywalizację z brązowym medalem w klasyfikacji indywidualnej.

Broniący tytułu Francuzi, po wyłamaniu Zoe Ballot dosiadającej kuca Voltair de Lalande na trasie crossu utracili zdobyte po ujeżdżeniu prowadzenie i w próbie skokowej startowali z trzeciej pozycji. Dwóch zawodników z teamu dorzuciło do bagażu punktowego 8 pkt. za dwie zrzutki. Nie zmieniło to jednak miejsca Francuzów w klasyfikacji ogólnej i z wynikiem 108,9 pkt. zdobyli brązowy medal.

Największą wygraną tego konkursu okazała się Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon. Najlepsze noty po ujeżdżeniu, czysty, idealny w normie czasu cross i bezbłędny parkur, a w efekcie tylko 25,6 pkt. zapewniły 16-letniej reprezentantce Francji złoty medal. – To wspaniałe uczucie. Mój kuc był fantastyczny przez wszystkie dni zawodów. Sobotni cross był dość wymagający, ale jak zwykle Boston spisał się świetnie. W niedzielę jechaliśmy pod ogromną presją, ale skakał doskonale i ogromnie się cieszę, że już po raz drugi udało się wygrać Mistrzostwa Europy! – skomentowała Mae Rinaldi.

Ujeżdżenie
Historyczny sukces dla Polki w programie Freestyle. Veronica Pawluk na kucu D’Artagnan 187 po bardzo dobrym występie z wynikiem 77,490% zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w tej konkurencji. Grad medali w ujeżdżeniu spadł na reprezentantki Niemiec. Zawodniczki z tego kraju po złoty krążek sięgnęły dwukrotnie, wygrywając w klasyfikacji drużynowej i w konkursie Freestyle, a w klasyfikacji indywidualnej zgarnęły cały komplet medali. Złotą medalistką we Freestyle’u została Mia Allegra Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial – 80,355%, a srebro zdobyła Holenderka Maddy Dijkshoorn na Boogie De L’Aube – 77,795%.

Skoki przez przeszkody
Irlandczycy sięgnęli po złoto zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Najlepsi jeźdźcy i amazonki na kucach rywalizowali w niedzielę o medale w indywidualnym finale. W obu nawrotach swoją fantastyczną formę potwierdzili reprezentanci Irlandii, którzy zdominowali podium. Dwóch reprezentantów tego kraju nie popełniło ani jednego błędu w żadnym z pięciu parkurów tegorocznej imprezy. O tym, kto zdobędzie złoto zadecydować musiała ostateczna rozgrywka.

W finałowym barażu triumfował James Derwin na koniu Rincoola Babog – ten sam, który w piątek swoim bezbłędnym przejazdem przypieczętował irlandzkie zwycięstwo w konkursie drużynowym. Medal srebrny zdobył James Brennan na 9-letniej klaczy MHS Glow, a brązowy Coen Williams, który na Saxton Freedam także pokonał wszystkie bez zrzutek, ale w niedzielę w pierwszym nawrocie spokojniejsza jazda poskutkowała 3 punktami za przekroczenie normy czasu.

Drużynowi medaliści Mistrzostw Europy Kuców w WKKW

1. Irlandia – 104,1
Ben Connors, CORNAFEST FRED
Josh Williamson, ARDEO FIREMAN
Matthew Love, LUCKY FOR SOME
Claire O’Ryan, CARHU MELODY

2. Niemcy – 107,6
Merle Hoffmann, PENNY LANE WE
Pita Schmid, SIETLANDS CATRINA
Sina Brügger, NEXT GENERATION
Linn Marie Schlütter, RATHCLINE DREAM

3. Francja108,9
Mae Rinaldi, BOSTON DU VERDON
Oceane Villeton, BABYLON NIGHT GRAVES
Ambroise Maindru, VERSAILLES DES MORINS
Zoe Ballot, VOLTAIR DE LALANDE

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/865

/SHT/

Poprzedni artykułZalew Witoszówka. Jest nadzieja na powrót do normalności?
Następny artykułZrosty pooperacyjne po laparotomii – jak często się pojawiają?