Strona główna 0_Slider III Bitwa o Świdnicę. Gratka dla pasjonatów i miłośników latających modeli

III Bitwa o Świdnicę. Gratka dla pasjonatów i miłośników latających modeli [FOTO/VIDEO]

0

W weekend na świdnickim lotnisku modelarskim rozgrywają się ogólnopolskie zawody modelarskie wliczające się do Pucharu Polski. Wydarzenie odbywające się pod nazwą „III Bitwa o Świdnicę” nie jest skierowane wyłącznie do pasjonatów. – Chcemy zaszczepić wśród dzieci i młodzieży pasję do modelarstwa. Chcemy, żeby przyszli i zobaczyli, jak można fajnie spędzać wolny czas – nie przed komputerem, ale na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc młodszych, a przy okazji również my, starsi też się pobawimy – mówi Jarosław Cichocki, jeden z organizatorów wydarzenia.

Największą atrakcją będą pokazy walk powietrznych modelami zdalnie sterowanymi z okresu I i II wojny światowej oraz pokazy akrobacji powietrznych modelami spalinowymi. Modelarze zaprezentują również akrobacje helikopterów i dronów sportowych. Dla chcących spróbować swoich sił będzie możliwość sterowania samolotem zdalnie sterowanym pod okiem instruktora oraz bardziej bezpieczny sposób – w symulatorze lotów na komputerze – wyliczają organizatorzy ze Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Ziemi Świdnickiej.

Piknik pod hasłem „III Bitwa o Świdnicę” odbywa się na terenie lotniska modelarskiego przy ul. ks. Dionizego Barana w Świdnicy (wjazd od ul. Stęczyńskiego na wysokości hotelu Esperanto lub ul. Komunalną). W niedzielę uczestników zawodów będzie można spotkać od godziny 10.00-11.00 do 14.00-15.00.

/mn/

Poprzedni artykułPo raz 14. nagrodzą najpiękniejsze wsie
Następny artykułPerełki motoryzacji zawitały do Świebodzic [FOTO/VIDEO]