Strona główna Wydarzenia Po raz 14. nagrodzą najpiękniejsze wsie

Po raz 14. nagrodzą najpiękniejsze wsie

0

Samorząd województwa dolnośląskiego zaprasza do udziału w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2022”. Sołectwa będą nagradzane w jednej z dwóch konkurencji: „najpiękniejsza wieś” i „najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”.

To już czternasta edycja konkursu. Realizowany jest on w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” i ma na celu wsparcie aktywności mieszkańców obszarów wiejskich regionu, promowanie wzorców działalności społeczności lokalnych oraz poprawę warunków życia na wsi. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach: „najpiękniejsza wieś” i „najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. O wyborze laureatów zadecyduje komisja konkursowa powołana przez marszałka województwa dolnośląskiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie przez gminę zgłoszenia znajdującego się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w załączniku do regulaminu.

Termin zgłoszenia upływa 31 sierpnia. Zgłoszenia należy przesłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Wydział Obszarów Wiejskich
Wybrzeże J. Słowackiego 12-14
50-411 Wrocław
Z dopiskiem: Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”.

W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się z Karoliną Manecką (tel. 71 776 97-36, adres e mail: [email protected]) lub Hanną Gierczak (tel. 71 776 90-30, adres e-mail: [email protected]).

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach
Następny artykułIII Bitwa o Świdnicę. Gratka dla pasjonatów i miłośników latających modeli [FOTO/VIDEO]