Strona główna 0_Slider Chciała zainwestować pieniądze, a będzie musiała spłacić ponad 30 tysięcy zł długu

Chciała zainwestować pieniądze, a będzie musiała spłacić ponad 30 tysięcy zł długu

0

Fatalnie zakończyła się dla jednej z mieszkanek powiatu świdnickiego próba zdobycia zastrzyku gotówki poprzez platformę inwestycyjną. 62-latka nie tylko została z niczym, ale znalazła się w znacznie gorszej sytuacji. Oszuści zaciągnęli na jej konto wysoką pożyczkę.

Jak wynikało z jej relacji, na jednej z wirtualnych stron internetowych znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji na platformie inwestycyjnej i tym samym szybkiego zarobku. Wypełniła formularz, podając swój numer telefonu oraz swoje dane. Po jakimś czasie zadzwonił do niej mężczyzna i poinformował ją, że ma już do odebrania pieniądze, bo samym zgłoszeniem już udało jej się zarobić. Mężczyzna wyjaśnił, że w celu odebrania pieniędzy i obsługi platformy inwestycyjnej niezbędna jest specjalna aplikacja, którą 62-latka koniecznie musi zainstalować na swoim telefonie – opisuje rzeczniczka prasowa świdnickiej policji Magdalena Ząbek.

Nieświadoma oszustwa kobieta zgodziła się i zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie, umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego, co działo się na jej telefonie i na jej koncie. Oszuści nie próżnowali i w bardzo szybkim czasie w imieniu 62-latki sprawdzili jej zdolność kredytową oraz zaciągnęli w sumie 2 kredyty – dodaje rzeczniczka. Jeden z kredytów w kwocie 70 tysięcy złotych znalazł się na koncie 62-latki, a wówczas oszuści zaczęli wypłacać pieniądze. Nieświadoma podstępu kobieta potwierdzała przelewy zgodnie z instrukcjami mężczyzny.

Po kilkunastu transakcjach przyszedł sms z banku z informacją, że bank wykrył podejrzane operacje i dokonał blokady konta pokrzywdzonej. Wówczas 62-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i straciła sporo pieniędzy, łącznie 33 tysiące złotych. Tylko dzięki działaniom banku strata nie była większa.

Policja przypomina, że oszuści stale modyfikują swoje metody i trzeba być bardzo ostrożnym i zachować ograniczone zaufanie.

/opr. red./

Poprzedni artykułSierpniowy Targ Ziemi już w najbliższą niedzielę
Następny artykułGiełda Staroci już w niedzielę na świdnickim Rynku