Strona główna 0_Slider VI Motopiknik dla Damiana już w najbliższą niedzielę. Szykuje się moc atrakcji...

VI Motopiknik dla Damiana już w najbliższą niedzielę. Szykuje się moc atrakcji dla fanów motoryzacji

0

Damian Nazarko z Jagodnika od urodzenia zmaga się z ciężkimi chorobami, ale jego bliscy walczą o to, by nie zabrakło środków na leczenie i rehabilitację. Dzięki wsparciu wielu ludzi co roku dla chłopca organizowany jest Motopiknik z mnóstwem atrakcji. W tym roku znów szykuje się wspaniała zabawa, ale w nowym miejscu. VI Motopiknik odbędzie się na boisku sportowym ŚOSiR przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy (ulica Galla Anonima).

Już teraz warto zarezerwować czas 17 lipca od 12.00 do 19.00. Uczestnicy będą mogli obejrzeć samochody rajdowe i terenowe, najmłodsi będą mogli poskakać na dmuchańcach i wziąć udział w zabawach, przygotowanych przez animatorów. Nie zabraknie DJ-a i specjalnych gości, jak choćby doskonale znany dzieciom bohater animowanego filmu – Złomek. Szyki dla chłopca zwierają pasjonaci motoryzacji. W ramach pikniku odbędzie się II Charytatywny Spot Klasycznych Pojazdów dla Damiana, a niedaleko boiska na zamkniętym parkingu będzie można usiąść na fotelu pilota w rajdowych autach i spróbować dynamicznej jazdy.

Podczas pikniku zorganizowana zostanie loteria fantowa, a do wygrania  m.in. vouchery do restauracji, na tor cartingowy, do sal zabaw i do salonów piękności. Na miłośników literatury czekać będzie kiermasz książek.

W ubiegłym roku dzięki hojności uczestników imprezy udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Pieniądze są bardzo potrzebne na leczenie i rehabilitację. Damian, który kończy 16 lat, od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Ponadto wykazuje on również zaburzenia ze spektrum autystycznego. Cała kwota uzbierana podczas pikniku zostanie przekazana na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym.

/red./

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułPędził 117 km/h przez Grodziszcze, stracił prawo jazdy