Strona główna Polityka Szef lokalnych struktur Nowej Lewicy nowym wiceprezydentem

Szef lokalnych struktur Nowej Lewicy nowym wiceprezydentem

0

1 lipca Krystian Werecki, dotychczasowy radny powiatowy, dyrektor wydziału gospodarki odpadami Urzędu Miejskiego oraz szef świdnickich struktur Nowej Lewicy, został nowym wiceprezydentem Świdnicy. Zastąpił on na tym stanowisku Jerzego Żądło, który z kolei został dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

fot. UM Świdnica

Krystian Werecki, z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Studia MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli zarządczej w sektorze publicznym. Przez lata związany był z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy.

Z samorządem związany od 2014 roku, od tego czasu nieprzerwanie pełnił funkcję radnego Rady Powiatu w Świdnicy. Do czasu złożenia mandatu radnego przewodniczył Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych, a także Radzie Społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. W Urzędzie Miejskim w Świdnicy pełnił wcześniej funkcję pełnomocnika prezydenta ds. aktywności obywatelskiej, a od 2020 roku kieruje wydziałem gospodarki odpadami.

Krystian Werecki sprawdził się na stanowisku dyrektora Wydziału Gospodarki Odpadami. Wykazał się doskonałymi umiejętnościami menadżerskimi, jest ceniony przez swoich pracowników jako osoba budująca dobre relacje międzyludzkie. Posiada duże doświadczenie w samorządzie, przez lata był radnym powiatowym. Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiłam powierzyć mu stanowisko mojego zastępcy. Mam do niego pełne zaufanie i wiem, że sprosta nowym wyzwaniom – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Krystian Werecki zajmie się tematami: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich.

Krystian Werecki i Beata Moskal-Słaniewska są członkami Nowej Lewicy, a wcześniej SLD.

/UM Świdnica, mn/

Poprzedni artykułZmarła Maria Grabek, wieloletnia nauczycielka II LO w Świdnicy
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń