Strona główna 0_Slider Wiceprezydent Świdnicy wraca do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kto go zastąpi?

Wiceprezydent Świdnicy wraca do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kto go zastąpi?

1

Jerzy Żądło, dotychczasowy zastępca prezydenta Świdnicy, został wybrany na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chociaż brak obecnie oficjalnego potwierdzenia, wiele wskazuje na to, że funkcję wiceprezydenta obejmie Krystian Werecki – dotychczas radny powiatowy oraz dyrektor wydziału gospodarki odpadami Urzędu Miejskiego, a przy tym przewodniczący świdnickich struktur Nowej Lewicy.

Jerzy Żądło (zdjęcie archiwalne, fot. UM Świdnica)

Jerzy Żądło od 1 czerwca 2016 roku do 21 stycznia 2019 roku był dyrektorem Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Fotel wiceprezydenta Świdnicy objął 22 stycznia 2019 roku, zastępując na tym stanowisku Marka Suwalskiego. Wśród jego obowiązków znalazły się sprawy z zakresu: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich.

30 czerwca 2022 roku poinformowano, że Jerzy Żądło został wybrany na stanowisko dyrektora świdnickiego OSiR. – Pan Jerzy Żądło spełnił wszystkie niezbędne wymagania kwalifikacyjne określone w ogłoszeniu o naborze na ww. stanowisko oraz osiągnął najwyższy wynik w ramach przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej. Posiada wykształcenie wyższe, wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych, przedstawił bardzo dobry program funkcjonowania ŚOSiR w Świdnicy na okres najbliższych 2 lat, co stanowi gwarancję samodzielnego i właściwego wykonywania powierzonych zadań i obowiązków – przekazano w uzasadnieniu dokonanego wyboru.

Do obowiązków nowego dyrektora należeć będzie teraz m.in.: realizowanie zadań związanych z upowszechnianiem kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz turystyki, organizowanie zajęć, zawodów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych, administrowanie, utrzymywanie oraz udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej, kierowanie bieżącą działalnością Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, współpraca ze szkołami, instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz sportu, rekreacji i turystyki, organizowanie i koordynowanie sportowego współzawodnictwa międzyszkolnego na terenie miasta, przygotowywanie zamierzeń inwestycyjno-remontowych, utrzymywanie we właściwym stanie technicznym obiektów sportowych i rekreacyjnych administrowanych przez ŚOSiR, czy też współdziałanie z organami bezpieczeństwa publicznego w zakresie ładu, porządku, bezpieczeństwa na terenie wszystkich obiektów OSiR w trakcie imprez i codziennej działalności.

Krystian Werecki podczas Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy – 1 maja 2022

Kto mógłby zająć miejsce Jerzego Żądło w magistracie? Z ustaleń portalu Swidnica24.pl wynika, że na stanowisko wiceprezydenta może zostać powołany 36-letni Krystian Werecki – dyrektor wydziału gospodarki odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który wcześniej, do 31 marca 2020 roku, pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. aktywności obywatelskiej.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych Krystian Werecki został wybrany radnym Rady Powiatu Świdnickiego. Aby móc objąć funkcję wiceprezydenta, musiałby się on zrzec uzyskanego mandatu. Taki właśnie pisemny wniosek wpłynął do wałbrzyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, a 30 czerwca Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu I wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.

Z Krystianem Wereckim nie udało nam się dotychczas skontaktować.

/mn/

Poprzedni artykułLampy LED do roślin – 3 powody, dla których warto w nie zainwestować
Następny artykułSzczotka do brody – czym się kierować przy jej wyborze?