Strona główna 0_Slider Staranował trzy samochody i uciekł. Kierowca tłumaczył się szokiem

Staranował trzy samochody i uciekł. Kierowca tłumaczył się szokiem

0

Kierowca, który staranował na Osiedlu Młodych w Świdnicy trzy pojazdy, sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Ucieczkę z miejsca zdarzenia tłumaczył szokiem.

2 lipca około godziny 20.45 na ul. Dąbrowskiego w Świdnicy doszło do kolizji, której sprawcą był nieznany kierowca pojazdu marki Audi. Swoim samochodem uderzył w zaparkowane samochody marki Fiat, Opel i Ford, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia – mówiła dzień później Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Świadkowie zgłaszając kolizję opisywali wygląd kierowcy i kierunek, w jakim poszedł, jednak policjantom nie udało się go odnaleźć. Nie powiódł się inne próby ustalenia miejsca, gdzie mógł przebywać sprawca.

– Kierowca sam zgłosił się do komendy w poniedziałek. Sprawcą jest właściciel Audi. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uderzył w zaparkowane pojazdy, a swoją reakcję po zdarzeniu tłumaczył szokiem – mówi rzeczniczka policji w Świdnicy. Nie wiadomo, czy w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Właściciele uszkodzonych pojazdów mogą ubiegać się o odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca w dniu kolizji miał ważne ubezpieczenie OC.

/red./

Poprzedni artykuł16 wskazówek, jak napisać CV, by zostać zatrudnionym
Następny artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia