Strona główna 0_Slider Polna Droga zyskuje nową nawierzchnię. Trwa przebudowa

Polna Droga zyskuje nową nawierzchnię. Trwa przebudowa [FOTO/VIDEO]

0

Do listopada mają zakończyć się prace związane z przebudową ulicy Polna Droga. Realizacja drogowej inwestycji obejmującej odcinek od skrzyżowania z ulicą Wałbrzyską do wiaduktu kolejowego pochłonie ponad 8,7 mln złotych.

W ramach przebudowy 755-metrowego odcinka Polnej Drogi przewidziano całkowitą rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni, zjazdów, chodników i ścieżek rowerowych. Nową nawierzchnię zyska nie tylko jezdnia, ale również chodniki znajdujące się po obu stronach ulicy. Ścieżka rowerowa poprowadzona zostanie wzdłuż jezdni, dzięki czemu piesi poruszający się promenadą nad zalewem Witoszówka będą mogli korzystać z chodnika o szerokości 4 metrów. Wzdłuż samego ciągu pieszego nad zalewem przybędzie też ławek, których zgodnie z projektem przebudowy będzie w sumie 22.

Drogowa inwestycja zakłada również powiększenie parkingu przy bosmanacie, na którym zmieści się w sumie 129 aut. Kolejnych 40 miejsc postojowych powstanie na nowym parkingu przy skateparku. W planach jest również budowa zatok autobusowych na wysokości skrzyżowania Polnej Drogi z ulicą Stamma, a także wymiana istniejącego oświetlenia na ledowe.

Przy okazji przebudowy Polnej Drogi postanowiono wprowadzić elementy uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych powstaną na wysokości skrzyżowania z ulicą Chopina oraz przy ścieżce dla pieszych prowadzącej w stronę ulicy Paderewskiego, a także budowę wzbudzanej sygnalizacji pieszej przy skrzyżowaniu z ulicą Chopina.

/mn/

Poprzedni artykułŚwietlica w Rogoźnicy przechodzi remont [FOTO]
Następny artykułRozliczenie PIT 2023 – co się zmieni?