Strona główna 0_Slider Pół tysiąca osób w Nocnym Maratonie Zumby dla Edyty i Igora

Pół tysiąca osób w Nocnym Maratonie Zumby dla Edyty i Igora [FOTO]

0

Przeboje lat 80. i 90. XX wieku królowały w sobotnią noc na parkiecie strzegomskiej hali sportowej, gdzie już po raz drugi został zorganizowany Nocny Maraton Zumby. Radosny taniec był dedykowany dwojgu mieszkańcom gminy Strzegom, którzy potrzebują leczenia i rehabilitacji.

Do wspólnej zabawy zaprosili trenerzy blisko 20 szkół zumby z całej Polski, a ich prośbę, by zadbać o tematyczny strój, nawiązujący do mody sprzed 40 lat odpowiedzieli niemal wszyscy uczestnicy. Było kolorowo i radośnie, do tańca włączyli się także przedstawiciele strzegomskiego samorządu z burmistrzem Zbigniewem Suchytą na czele. Wspólnie bawiło się około 500 osób! Gośćmi specjalnymi byli Alba Duran i Claudiu Gutu.

Biletem wstępu były darowizny w wysokości 60 zł (w przedsprzedaży 50 zł), a ponadto były sprzedawane cegiełki. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona dla dwojga mieszkańców gminy Strzegom, Edyty Woźniak, która zbiera na nierefundowaną operację kręgosłupa i na dalsze leczenie Igora Turonia.

Ewa Zapolna, która od wielu lat skrzykuje swoich przyjaciół i wspiera osoby potrzebujące, razem z pasjonatami zumby podczas 10 dotychczas zorganizowanych imprez zebrała ponad 300 tysięcy złotych.

Szczegółowa relacja wkrótce w Radiu Sudety.

/red./
Zdjęcia użyczone

Poprzedni artykułZ kim zmierzą się nasi szczypiorniści? Jest plan sparingów
Następny artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia