Strona główna 0_Slider Libacje w centrum miasta i „biesiadnicy” śpiący na ławkach. Interwencje straży miejskiej

Libacje w centrum miasta i „biesiadnicy” śpiący na ławkach. Interwencje straży miejskiej

0

Od 1 do 7 lipca 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 187 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

zdjęcie ilustracyjne (archiwum)

1 lipca 2022 roku o godz. 11.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące osób spożywających alkohol w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono postępowaniem mandatowym.

1 lipca 2022 roku o godz. 18.43 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku w Rynku. Teren ten pozostawał poza zasięgiem monitoringu. Stwierdzono, że mężczyzna posiada poważne obrażenia głowy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

1 lipca 2022 roku o godz. 21.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej dotyczące udzielenia pomocy w zabezpieczeniu terenu przy ulicy Tokarzewskiego w związku z koniecznością wycinki dwóch wiatrołomów. Drzewa zostały bezpiecznie wycięte. O konieczności usunięcia drewna powiadomiono zarządcę terenu.

2 lipca 2022 roku o godz. 12.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące osób spożywających alkohol w rejonie ulicy Łukowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.

2 lipca 2022 roku o godz. 14.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przez grupę osób w Rynku. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Biesiadnicy zostali ukarani mandatami karnymi.

2 lipca 2022 roku o godz. 17.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol na terenie Centrum Przesiadkowego przy ulicy Kolejowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono ukaraniem dwóch sprawców mandatami karnymi i skierowaniem dwóch wniosków o ukaranie do sądu.

3 lipca 2022 roku o godz. 15.01 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn śpiących na ławkach w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znane z wcześniejszych interwencji nietrzeźwe osoby. Strażnicy pouczyli mężczyzn i nakazali opuszczenie Rynku. O godzinie 16.46 operator monitoringu wizyjnego zgłosił, że jeden z tych mężczyzn ponownie śpi na ławce. Tym razem interwencję zakończono skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Mężczyzna oddalił się twierdząc, że idzie spać do swojego miejsca zamieszkania. Niestety o godzinie 18.07 konieczna była kolejna interwencja. Ten sam mężczyzna tym razem spał na ulicy Wewnętrznej pod Wieżą Ratuszową. Kontakt z nim był poważnie utrudniony. Został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

4 lipca 2022 roku o godz. 17.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby nietrzeźwej leżącej na chodniku przy ulicy Westerplatte. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Z nietrzeźwym nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

5 lipca 2022 roku o godz. 15.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące osoby śpiącej na ławce przy ulicy Łukowej. Na miejscu zastano znanego z poprzednich interwencji nietrzeźwego mężczyznę. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

6 lipca 2022 roku o godz. 12.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że osoba ta posiada poważne obrażenie głowy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala „Latawiec”.

6 lipca 2022 roku o godz. 19.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące wycieńczonego sokoła, którego działkowicz znalazł we wiadrze z wodą na swojej działce. Strażnicy natychmiast zorganizowali pomoc. Sokół trafił do schroniska dla zwierząt i obecnie odzyskuje siły.

6 lipca 2022 roku o godz. 20.37 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Interwencję zakończono ukaraniem mandatami sprawców tego czynu.

7 lipca 2022 roku o godz. 11.44 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w rejonie skweru z dzikami przy ulicy Franciszkańskiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Na widok zbliżającego się radiowozu dwóch miłośników trunków zbiegło, jeden został ujęty i ukarany mandatem karnym.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułBezpieczniej na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19