Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Bezpieczniej na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych

0

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, na drodze gminnej relacji Świdnica – Sulisławice – Wiśniowa wykonane zostało dedykowane oświetlenie dwóch przejść dla pieszych i przejazdu rowerowego w obrębie skrzyżowania w Zawiszowie oraz przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w Sulisławicach.

Oświetlenie zostało włączone do istniejącego obwodu oświetlenia ulicznego i załączane oraz wyłączane jest zgodnie z zegarem astronomicznym. Oświetlenia przejść dla pieszych wykonano w oparciu o oprawy typu LED, o asymetrycznych rozsyłach strumienia świetlnego i przy zachowaniu odmiennej temperatury barwowej na przejściu dla pieszych w stosunku do oświetlenia strefy przejściowej. Zainstalowano łącznie 6 opraw oświetleniowych na przejściach dla pieszych oraz 9 opraw w strefach przejściowych. Ponadto dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa przekraczających jezdnię w obrębie skrzyżowania w Zawiszowie, wprowadzono na drodze gminnej ograniczenie prędkości maksymalnej do 50km/h – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Jak dodaje, oświetlenie przejść dla pieszych w Zawiszowie oraz Sulisławicach zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W sumie na realizację obu zadań przeznaczono blisko 101 tys. złotych.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMagia teatru na świdnickim rynku. Za nami pierwszy dzień festiwalu [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułLibacje w centrum miasta i „biesiadnicy” śpiący na ławkach. Interwencje straży miejskiej