Strona główna Temat dnia Kiedy otwarcie basenu letniego? Decyzja możliwa jeszcze dzisiaj?

Kiedy otwarcie basenu letniego? Decyzja możliwa jeszcze dzisiaj? [FOTO]

0

Aktualizacja: Powiatowy Nadzór Budowlany dzisiaj nie podjął jeszcze decyzji.

Od zakończenia odbiorów oraz uzyskania wymaganych opinii uzależnione jest otwarcie zmodernizowanego kompleksu basenowego przy ulicy Śląskiej, na przebudowę którego przeznaczono 35 milionów złotych. Pierwotnie planowano, że świdnicki basen letni zostanie udostępniony mieszkańcom już w minioną sobotę.

Przypomnijmy, w miniony czwartek rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy poinformowała, że otwarcie basenu letniego nie nastąpi 16 lipca – jak pierwotnie zapowiadano – tylko „prawdopodobnie” w połowie bieżącego tygodnia. – Wciąż trwają czynności odbiorowe, które wymagają zachowania ścisłych procedur. Szczególnie ważne są zgody sanepidu, od czego uzależnione jest uzyskanie zgody na użytkowanie kompleksu. Obiekt i wszystkie urządzenia gwarantować muszą pełne bezpieczeństwo użytkowników – tłumaczyła wówczas Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Decyzje dotyczące udostępnienia zmodernizowanego basenu mogą zostać podjęte jeszcze dzisiaj. – W poniedziałek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wpłynęło zawiadomienie o zakończeniu budowy przed wykonaniem wszystkich robót w związku z modernizacją basenu letniego przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Jako inwestor zawiadomienie złożyła Gmina Miasto Świdnica – mówi Jerzy Wasilewski, zastępca Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdnicy.

Po sprawdzeniu dokumentów zostanie wydane – bądź nie – zaświadczenie o przyjęciu zgłoszenia bez sprzeciwu. To zaświadczenie będzie jednoznaczne ze zgodą na użytkowanie. Jest ono wydawane tylko i wyłącznie w oparciu o dostarczone dokumenty. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie będzie sprawdzał obiektu na miejscu – tłumaczy Wasilewski. Na wykonanie tej czynności nadzór budowlany ma 14 dni, jednak z informacji przekazanych przez Wasilewskiego, inspektor pochyli się nad sprawą jeszcze dzisiaj. Już w ubiegłym tygodniu odbiory przeprowadzili strażacy z sekcji kontrolno-rozpoznawczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, wydając opinię pozytywną.

Jak informują pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, od godzin porannych we wtorek inspektorzy prowadzą kontrolę obiektu przy ulicy Śląskiej. Na ten moment nie ma jeszcze opinii dotyczącej dopuszczenia kąpieliska do użytkowania. Poprzednio możliwość wydania opinii uzależniano od zakończenia prac budowlanych oraz dokonania wymaganych odbiorów.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNasze piłkarki trzecie w Polsce!
Następny artykułProkuratura oskarża szajkę pracowników świdnickiej fabryki Colgate o kradzież na co najmniej 2 miliony złotych