Strona główna 0_Slider I Święto Pieroga w Łażanach. Kolejka nie miała końca…

I Święto Pieroga w Łażanach. Kolejka nie miała końca… [FOTO]

0

W kuchni nie mają sobie równych i potrafią ugotować wszystko, ale ich danie popisowe to pierogi. 10 pań z Koła Gospodyń Wiejskich ulepiło aż 4000 tysiące pierogów na pierwsze święto tej potrawy.Chętni ustawili się w długaśniej kolejce.

Z mięsem, z kapustą i płuckami, ze szpinakiem, serem i ziemniakami, na słodko z owocami i z serem.  Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach przygotowało wiele wersji pierogów, ale której nie wybrać – każda pyszna. Wydawało się, że na I Święto Pieroga przygotowały ich rekordowo dużo, lepiąc już od czwartku, jednak zwabieni smacznym tytułem święta goście błyskawicznie udowodnili, że pierogów mogłoby być i 10 tysięcy! Ten, kto nie załapał się na sztandarowe danie, ma dzisiaj do wyboru wiele innych atrakcji.

W pięknie utrzymanym parku w Łażanach przygotowano animacje dla dzieci, stoisko z grillem i słodyczami, a na scenie prezentują się Krukowianie i Zespół Ludowy Mojęcice. Zaciekawienie budzi ekspozycja, przygotowana przez Żarowskie Stowarzyszenie Historyzcno-Eksploracyjne Aureus, które z ziemi wydobywa prawdziwe skarby. Zabawa w Łażanach potrwa do 20.00.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułW Burkatowie przypomną bitwę sprzed 260 lat i powódź z 1997 roku
Następny artykułAlanek Oleksyk coraz lepiej chodzi, ale pilnie potrzebne są środki na kolejny zabieg i rehabilitację